UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд відмовився звільняти Сергія Котенка, підозрюваного у побитті Чорновіл

Колегія суддів Апеляційного суду Києва розглянула апеляцію захисту Котенка і залишила її без задоволення.

Колегія суддів Апеляційного суду Києва залишила під вартою одного з підозрюваних у побитті активістки Тетяни Чорновіл Сергія Котенка. На початку судового засідання суд заборонив проведення фото та відеозйомки.

Адвокат Котенка заявила клопотання про витребування низки документів, які стали підставою для обрання запобіжного заходу у вигляді арешту, однак суд відмовив у задоволенні цього клопотання.

У своїх поясненнях адвокат відзначала, що вважає рішення слідчого судді Печерського районного суду Києва про обрання запобіжного заходу Котенку у вигляді утримання під вартою безпідставним, оскільки сторона звинувачення не надала достатньо доказів підозри у здійсненні злочину Котенком, а також не вказала ризики, які могли виникнути під час обрання іншого запобіжного заходу, не пов'язаного з утриманням під вартою. У зв'язку з цим захисник просила змінити міру запобіжного заходу своїм підзахисним на домашній арешт.

Прокурор Олександр Царьов просив суд залишити апеляцію без задоволення. У свою чергу держобвинувач зазначав, що Котенка обґрунтовано підозрюють у здійсненні тяжкого злочину, нагадавши, що він перебував у розшуку.

Колегія суддів оголосила тільки регулятивну частину рішення, в ній, зокрема, зазначається: "Ухвалу слідчого судді Печерського суду від 27 грудня... якою застосовано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою Сергія Котенка, залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення".

Повний текст рішення апеляційного суду буде оголошено 21 січня о 14.00.

Не дивлячись на те, що було заборонено проводити фото і відеозйомку, і дозволено проведення аудіозапису, у суддів викликало питання використання диктофона деякими журналістами. Судді також попередили, що якщо в інтернеті з'явиться відеозйомка судового засідання, то щодо журналістів, які були присутні в залі, будуть застосовувати відповідні заходи реагування.

Як відомо, Чорновіл побили у ніч на 25 грудня. За даними міліції, журналістка їхала у власному автомобілі і її "підрізав" невідомий автомобіль темного кольору. Зловмисники витягли Чорновіл і побили, після чого дівчину кинули у кювет.

Міліція розпочала кримінальне провадження за ч.2 ст.296 КК України (хуліганство), після допиту Т.Чорновіл 26 грудня провадження було додатково кваліфіковано за ч. 2 статті 121 КК України (заподіяння тяжких тілесних ушкоджень).

В рамках розслідування правоохоронці затримали підозрюваних у скоєнні злочину - Олександра Храмцова, Сергія Котенка і його брата Олександра, а також Андрія Насіковського, у квартирі якого ночував у ніч скоєння злочину Котенко. Прізвище п'ятого затриманого не вказуєють.

27 грудня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту чотирьом підозрюваним у кримінальному провадженні про побиття Чорновіл - за рішенням суду Храмцов, обидва Котенки і Насіковський заарештовані до 23 лютого 2014 року.

На Храмовца зареєстровано авто Porsche Cayenne, яке фігурує на запису відеореєстратора автомобіля Чорновіл. Разом з тим, низка ЗМІ з посиланням на друзів підозрюваного повідомляють, що у Храмовца є алібі, а Porsche Cayenne у нього ще півроку тому придбав Котенко, однак виплатив лише частину суми, тому авто все ще зареєстровано на Храмцова.

28 грудня суд обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою для п'ятого підозрюваного - 34-річного жителя м. Дніпродзержинськ (Дніпропетровська обл.), який працював в охоронній структурі. З його свідчень випливає, що він особисто брав участь у побитті Чорновіл. Затриманий також розповів, що приїхав до Києва купувати автомобіль Porsche Cayenn. !zn

Читайте також:

Власник Porsche Котенко стверджує, що під час нападу на Чорновіл ховався на задньому сидінні

Чорновіл впізнала одного з нападників