UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд відмовився заарештовувати Дубневича

Суд відмовив у клопотанні генпрокурора Рябошапки про арешт.

Вищий антикорупційний відмовив в арешті та обрав запобіжний захід у вигляді застави в 100 млн. гривень депутату Ярославу Дубневичу, якого підозрюють у розкраданні понад 93 мільйонів гривень. Про це повідомляє Громадське.

Суд відмовив у клопотанні генпрокурора Рябошапки про арешт. Також суд зобов'язав Дубневича здати паспорти і носити електронний браслет.

Звинувачення просило взяти Дубневича під варту на 2 місяці з альтернативою внесення застави у розмірі 93 мільйонів гривень. Прокурор Віталій Пономаренко зазначав про ризики втечі підозрюваного, перешкоджанні слідству (щодо використання своїх зв'язків і грошових можливостей), впливу на свідків, ухилення від слідства.

Прокурор зазначив, що в свій час Дубневич протягом 3 місяців перебував за кордоном, а також, згідно з отриманими розмовами, планував переносити свій бізнес до Польщі. Аналізуючи декларацію депутата, прокурор зазначив наявність у нього близько 100 об'єктів нерухомості і мільйони готівкою. Зате сам депутат каже - грошей на заставу не має.

31 жовтня Верховна Рада підтримала зняття недоторканності, притягнення до кримінальної відповідальності і арешт депутата Ярослава Дубневича. У той же день йому вручили повідомлення про підозру.

Депутату інкримінують ч. 5 ст. 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). За даними слідства, будучи депутатом Верховної Ради восьмого скликання і головою транспортного комітету, Дубневич-молодший разом зі спільниками розробив схему про узгодженому завищення ціни при реалізації стрілочної продукції ПАТ "Укрзалізниця", яка завдали держкомпанії 93 млн гривень збитків.

Кінцевими бенефіціарами ТОВ "Корпорація КРТ", яке продавало обладнання УЗ, є брати Богдан і Ярослав Дубневичі.

У січні САП подавала до ГПУ подання на Дубневича-молодшого, але генпрокурор Юрій Луценко повернув його на доопрацювання.

Нагадаємо, що Верховна Рада раніше проголосувала за зняття депутатської недоторканності, однак закон набуде чинності тільки з 1 січня 2020 року.