Господарський суд міста Києва відмовив Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) у забезпеченні позову до заповідника "Києво-Печерська лавра", в якому представники УПЦ МП виступають проти того, щоб їх виселяли із приміщень Києво-Печерської лаври. Про рішення суду, оприлюднене 30 березня, повідомив міністр культури Олександр Ткаченко у Telegram.
"Суд відмовив у забезпеченні позову по справі №910/4552/23 від УПЦ до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про визнання недійсним правочину щодо односторонньої відмови договору, застосування наслідків недійсності розірвання Договору №2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю", - йдеться у повідомленні.
УПЦ МП збирається оскаржувати рішення, повідомив адвокат Києво-Печерської лаври протоієрей Микита Чекман в коментарі "Суспільному".
Представники російської церкви, незважаючи на те, що дедлайн їхнього виселення вже настав, не захотіли залишати територію заповідника. Митрополит Павло (Лебідь) спочатку говорив, що договір про оренду нібито не можна розривати в односторонньому порядку, закликаючи дочекатися остаточного рішення суду. Крім того, він накинувся з прокльонами на президента Володимира Зеленського та його родину, а також на міністра культури та журналістів.
Після рішення київського Госпсуду 30 березня Кабмін визнав недійсним розпорядження часів Януковича про передачу об'єктів лаври московському патріархату та забрав під свою відповідальність управління майном Києво-Печерської лаври.