Суд допитає у справі екс-президента-втікача Віктора Януковича 16 свідків сторони захисту зі 138 заявлених, повідомив прокурор Військової прокуратури Руслан Кравченко.
Так, судом не будуть допитані екс-очільники Міністерств закордонних справ Німеччини, Франції і Польщі: Франк-Вальтер Штайнмайєр, Лоран Фабіус і Радослав Сікорський. Також на допитуватимуть колишнього верховного представника Європейського союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон і низку інших дипломатів.
"Зазначені особи мають право дипломатичної недоторканності, і захист не надав підтвердження їх згоди свідчити" - зазначив головуючий суддя Владислав Дев'ятко на засіданні у середу 14 лютого.
Захисники Януковича вказували на те, що екс-міністри Німеччини, Польщі та Франції можуть розповісти про обставини підписання Угоди про врегулювання кризи в Україні від 21 лютого 2014 року, бо безпосередньо брали участь. А допит Ештон вони мотивували тим, що за часів Революції гідності вона контактувала з представниками опозиції, які потім увійшли до складу нової української влади.
З цієї ж причини пропонується допитати екс-міністра закордонних справ Естонії Урмаса Паета. На думку адвокатів, Ештон і Пает можуть повідомити деталі своєї телефонної розмови про вбивства активістів на Майдані.
Крім цих осіб суд також відмовив у допиті голови комітету Європейського парламенту у закордонних справах Елмара Брока, офіційного представника Європейської комісії у лютому 2014 року Олів'є Байї, колишніх послів Латвії та Литви в Україні Аргіта Даудзе та Пятраса Вайтекунаса й екс-верховного комісара ОБСЄ з питань національних меншин Астрід Торс.
Сторона обвинувачення у цій справі вважає, що лише двоє свідків із заявлених адвокатами для подальшого заслуховування справи можуть свідчити по суті.
"Свідками можуть бути лише дві особи, решта не є свідками в цьому кримінальному провадженні. Це пілот гелікоптера, який летів разом із Януковичем, та працівник "Аероруху", який, на думку захисту, отримав вказівку повернути літальний транспорт до Харкова", - наголосив він за підсумками засідання Оболонського районного суду Києва.
Адвокати Януковича не розкрили прокурорам суть свідчень інших свідків, проте Кравченко впевнений у тому, що "всі інші особи є свідками інших подій, а не тих, які досліджуються в цьому провадженні".
Також суд задовольнив вимогу про особисту присутність свідків у залі, тож прокуратура наполягатиме на цьому, зазначає "Українська правда".
Своєю чергою адвокат екс-президента Віталій Сердюк звинуватив прокуратуру у тому, що вона нібито "зробила все, щоб не допустити до участі в суді понад 100 свідків – зокрема, кримчан".
"З понад 160 свідків захисту суд задовольнив лише 16 осіб. Зі сторони ГПУ було задоволено й уже заслухано 44 особи", – сказав він.
Сердюк також стверджує, що на суд тиснуть зверху, аби "не допустити розгляд свідчень про істинних винуватців подій".
Як повідомлялося раніше, 29 червня 2017 року Оболонський суд Києва дозволив заочне засудження екс-президента Віктора Януковича, обвинуваченого в державній зраді.
Пізніше Янукович повідомив про відмову брати участь у судовому процесі у справі про державну зраду та відкликав своїх адвокатів. Однак 11 грудня вони відновили участь у процесі.
Перебуваючи в Росії, Янукович з 28 листопада 2016 року є підозрюваним у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисні дії, вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України) та ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.