UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд у анексованому Криму заарештував перших двох полонених українських моряків

Моряки на "суді" не визнали своєї провини.

Київський районний суд анексованого Сімферополя заарештував на 60 діб першого з 23 полонених українських моряків, яких захопили в Азовському морі в неділю. Володимир Варимез з Одеської області 1992 року народження заарештований до 25 січня, передає російське державне агентство ТАСС.

Наголошується, що полонених моряків звинувачують за статтею за "незаконне перетинання кордону, вчинене групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування".

Варимез на "суді" не визнав свою провину.

"Крим.Реалії" передають, що "суд" Сімферополя на два місяці заарештував матроса Сергія Цибізова.

Таким чином, член екіпажу буксира "Яни Капу" Володимир Варемез і матрос катера "Нікополь" Сергій Цибізов перебуватимуть за ґратами до 25 січня 2019 року.

За даними "Нової газети", Цибізов сказав адвокатові, що його не катували, проте "тиснули психологічно для дачі необхідних свідчень".

Раніше ЗМІ з'явився список моряків ВМС ЗСУ, що перебували на бортах кораблів "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу", які Росія захопила в Керченській протоці. У переліку значилося 18 прізвищ, хоча українська влада повідомляла про 23 затриманих. При цьому уповноважений РФ з прав людини Тетяна Москалькова заявила про затримання 24 осіб. Пізніше стали відомі прізвища ще двох полоненних.

Україна вже заявила, що суд над українськими військовими не правомірний, оскільки захоплені є військовополоненими.

Читайте також: Польща підтримає введення нових санкцій проти РФ через атаку на Азові

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шість українських моряків, росіяни незаконно затримали 23 українських військовослужбовців.

Командування ВМС ЗСУ підкреслює, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом держкордону".

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли військові кораблі.

Увечері 26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Петро Порошенко запевнив, що права громадян будуть обмежені лише у разі російського вторгнення.