UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд скасував закриття справи проти Злочевського – ЗМІ

Рішення САП про закриття справи про незаконну видачу Міністерством екології на чолі зі Злочевським дозволів на користування надрами у 2010-2012 роках скасовано.

Соломенський районний суд Києва скасував рішення прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про закриття кримінального провадження щодо екс-міністра екології та природних ресурсів Миколу Злочевського, повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на власні джерела в правоохоронних органах.

Видання також опублікувало фотокопію судового рішення, винесеного слідчим суддею Дмитром Кратком у п'ятницю, 15 червня. У тексті рішення сказано, що суддя вирішив обмежитися лише його резолютивною частиною.

Суддя задовольнив скаргу члена парламентської фракції "Народного фронту" Тетяни Чорновол на рішення прокурора САП Івана Федоренка, який закрив кримінальну справу про незаконну видачу Міністерством екології на чолі зі Злочевським дозволів на користування надрами у 2010-2012 роках.

Слідчий суддя обмежився резолютивною частиною рішення
РБК-Україна

Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології в часи Януковича з липня 2010 року до квітня 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, а на початку 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні.

У грудні 2015 року кримінальну справу щодо Злочевського було передано з ГПУ до НАБУ, а в серпні 2017 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила її, пославшись на недостатність зібраних слідством доказів.

У вересні 2016 року Печерський районний суд Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру України зняти з розшуку Злочевського.

У січні 2017 року компанія Burisma заявила про закриття всіх справ в Україні щодо групи і її президента Миколи Злочевського.

Компанія Burisma в ході слідства оплатила донараховані фіскальними органами України 180 млн грн податків, від сплати яких вона раніше ухилилася, а також штрафні санкції.

Burisma Holdings, що володіє контрольним пакетом ТОВ "Куб-Газ", українськими видобувними компаніями "Еско-Північ", "Парі", "Перша українська нафтогазова компанія" і "Алдеа". Усього компанія володіє і розробляє 20 ліцензій на видобуток вуглеводнів в Україні, і 99% видобутку припадає на природний газ.