UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд скасував догану Луценка колишньому прокурору Сусу

Судді не отримали достатньо доказів необхідності винесення догани.

Окружний адміністративний суд Києва скасував наказ генпрокурора Юрія Луценка щодо притягнення колишнього слідчого Генеральної прокуратури Дмитра Суса до дисциплінарної відповідальності. У відповідному рішенні, датованому 7 березня, йдеться про те, що наказ є незаконним.

"Визнати незаконним та скасувати наказ Генерального прокурора України від 11 листопада 2016 року № 12-дц про притягнення ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності", - йдеться у рішенні суду.

Окрім того, суд постановив, що ГПУ має сплатити Дмитру Сусу сплачений ним судовий збір в сумі 320 гривень.

Сусу винесли догану за "порушення порядку подання декларації" та "подання недостовірних тверджень" в анкеті щодо доброчесності прокурора, адже він не вказав вартість автомобіля Audi Q7 вартістю понад 900 000 грн, який належав його бабусі. Однак в суді обґрунтування винесення догани визнали недостатнім.

"Висновок службового розслідування від 11 жовтня 2016 року таким, що проведений незаконно, а його результати не знайшли свого підтвердження… Жодних порушень чинного законодавство позивачем допущено не було. Окрім того, службове розслідування та перевірку доброчесності прокурора стосовно позивача проведено особами, які не мали відповідних повноважень", - йдеться у рішенні.

За словами Суса, у 2015 році він лише кілька разів керував вказаним автомобілем, щоб доставити його на станцію для проведення технічного обслуговування та забрати його. Він не вніс до деклараці інформаціюї про автомобіль, адже бабуся не є членом родини, а він фактично не користувався авто та не витрачав кошти на його утримання.

"Фактів, які б вказували на постійне користування та несення відповідних витрат на зазначений автомобіль в ході службового розслідування не здобуто", - зазначено в судовому рішенні.

У квітні 2017 року генпрокурор Юрій Луценко звільнив з органів прокуратури старшого слідчого Дмитра Суса за "систематичне грубе порушення вимог законів України "Про запобігання корупції", "Про прокуратуру", правил прокурорської етики, вчинення дій, що ганьблять звання прокурора і можуть викликати сумнів у його чесності та непідкупності органів прокуратури".

Детективи НАБУ затримали Суса 25 липня, під час спроби залишити Україну. Наступного дня йому вручили повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 і 4 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") та ст. 366-1 ("Декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу.

Через кілька днів Солом'янський суд відправив Суса під цілодобовий домашній арешт із зобов'язанням здати закордонні паспорти й носити електронний браслет.

Наприкінці березня 2018 року стало Дмитро Сус вийшов з СІЗО під заставу в 1,2 мільйона гривень. В травні Спеціалізована антикорупційна прокуратура за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерувала до Подільського суду обвинувальний акт щодо Суса.