UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд призначив розгляд справи "діамантових прокурорів" по суті на 21 березня

На попередньому засіданні суд відхилив всі клопотання як з боку захисту, так і держобвинувачення.

Колегія суддів Голосіївського районного суду Києва призначила до розгляду по суті справу так званих "діамантових прокурорів" на 9:30 ранку 21 березня.

На попередньому заїданні у четвер, 10 березня, суд розглянув низку клопотань. Зокрема, захист просив повернути обвинувальний акт у прокуратуру, як неналежним чином оформлений. Мова йшла про те, що обвинувальний акт підписаний заступником генпрокурора Давидом Сакварелідзе, який на момент його підписання не мав на те повноважень.

Також захист клопотав перед судом про відвід сторони обвинувачення, а прокуратура просила про відвід суду, оскільки, на думку держобвинувачення, у суддів міг бути конфлікт інтересів при розгляді цієї справи.

Всі клопотання судом були відхилені, і колегія суддів прийняла рішення про призначення справи "діамантових прокурорів" до розгляду по суті на 21 березня.

По закінченню попереднього засідання представник прокуратури Яніс Симонов висловив думку про те, що, якщо Голоссевский суд буде в щільному графіку розглядати цю справу, то протягом півроку вже може бути оголошено остаточне рішення, тобто вирок.

Представники захисту, в свою чергу, заявили, що готові до розгляду справи по суті і, зокрема, готові надавати докази, що спростовують звинувачення прокуратури.

Як повідомлялося, на початку липня 2015 року за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах були затримані колишній заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць і заступник керівника ГСУ Генпрокуратури України Володимир Шапакин. При обшуку у них були знайдені великі суми грошей, а також діаманти.

Печерський райсуд Києва виніс рішення про арешт Корнійця і Шапакина на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн грн. Шапакин вніс необхідну суму застави і був відпущений з СІЗО. Згодом Апеляційний суд Києва збільшив заставу Шапакину до 6,4 млн грн. Він його вніс і вийшов із СІЗО. Корнієць вийшов з СІЗО 31 липня після внесення застави в сумі 3,2 млн грн.

20 листопада 2015 року слідчий за дорученням прокурора повідомив підозрюваним про завершення досудового розслідування та надала доступ до матеріалів досудового розслідування.

В кінці 2015 року Печерський районний суд Києва передані обвинувальні акти щодо Корнійця за ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), ч. 1 ст. 359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) Кримінального кодексу України, стосовно Ст. Шапакина за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України і цивільного особи Валерія Гибаленко за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України.

На початку березня Сакварелідзе був призначений старшим групи прокурорів в судовому провадженні у даній справі. Він повинен був бути присутнім на засіданні 7 березня, але пропустив його, пославшись на неробочий день в прокуратурі.

Нагадаємо, 15 лютого заступник генпрокурора Віталій Касько подав у відставку через неможливість працювати під керівництвом Віктора Шокіна.

Колишній перший заступник голови СБУ - начальник Головного управління по боротьбі з корупцією Віктор Трепак в інтерв'ю DT.UA розповів, що у справі "діамантових прокурорів" на співробітників СБУ здійснювався "потужний тиск". За словами Трепака, після затримання фігурантів цієї справи ГПУ відкрила кримінальні провадження, предметом яких стала діяльність слідчо-оперативної групи у справі "діамантових прокурорів". Її членам - співробітникам ГПУ та СБУ - інкримінували перевищення службових повноважень.