UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд обрав запобіжний захід Тетяні Чорновол

У відводі судді Вовка, про що просила Чорновол, відмовили.

Печерський районний суд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт колишню народну депутатку Тетяну Чорновол, яку підозрюють у вбивстві людини під час підпалу офісу "Партії регіонів" в лютому 2014 року. Під домашнім арештом Чорновол має на перебувати до 8 червня 2020 року. Таким рішенням слідчий суддя Сергій Вовк задовольнив клопотання слідства.

Крім носіння електронного браслета, Чорновол повинна прибувати на першу вимогу слідчого. Також колишня депутатка не може залишати місце проживання, спілкуватися зі свідками, а також повинна здати документи для виїзду за кордон.

"Місяць сиділа вдома, бо карантин, а тепер ще два місяці тому що під арештом", - відреагувала на рішення суду Чорновіл.

При цьому суд не розглянув можливість взяти Чорновол на поруки. Крім того, суд відмовив у відводі судді Вовка, про що просила Чорновол та її адвокат. Зокрема, колишня депутатка заявляла про те, що у Вовка є конфлікт інтересів.

"Мені все одно, яке рішення ви приймете... Тому що я тут не жертва, я тут переможець... це справа не проти "майданівців", а проти всіх, у кого є почуття національної гідності", - заявила Чорновол під час виступу в суді.

Вона знову зазначила, що не заперечує факт підпалу офісу "Партії Регіонів" під час Революції Гідності. Однак, Чорновол заявила про те, що не бачить зв'язку між підпалом і смертю співробітника офісу, що інкримінує їй слідство.

"Немає причинно-наслідкового зв'язку між смертю цієї людини (який загинув внаслідок пожежі в офісі партії) і моїми діями", - заявила Чорновіл.

10 квітня ДБР прийшло з обшуками в будинок до Тетяни Чорновол. Слідчі вручили їй підозра у скоєнні низки злочинів. Найтяжчим епізодом, серед тих, що інкримінують Чорновол, стало "умисне вбивство" чоловіка через підпал офісу "Партії регіонів" під час Революції Гідності в 2014 році. Під час пожежі від отруєння продуктами горіння загинув Володимир Захаров 1948 року народження, який намагався врятувати від вогню партійні сервери.

Пізніше в Державному бюро розслідувань заявили про те, що Чорновол не можна взяти під варту, адже сторона обвинувачення не зверталося до суду для отримання дозволу на затримання. В ДБР також спростували інформацію про те, що ексдепутатку підозрюють в організації або участь у масових протестах.