UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Суд" Керчі відмовився достроково звільнити Балуха

Адміністрація колонії не підтримала умовно-дострокове звільнення українця, хоча й дала йому позитивну характеристику.

"Керенський міський суд" відхилив клопотання захисту щодо умовно-дострокового звільнення українського політв'язня Володимира Балуха, якого в анексованому Криму засудили по сфабрикованій справі. Баух відмовився бути присутнім під час засідання, повідомило на своїй сторінці у Facebook громадське об'єднання "Кримська солідарність".

"Судове засідання закінчено. Клопотання адвоката на умовно-дострокове звільнення Володимира Балуха не задоволено", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що засідання відбулося у відкритому режимі. У залі суду перебувало 12 слухачів. При цьому сам Володимир Балух відмовився брати участь у суді.

Під час засідання зачитали характеристику українця, яку йому дала адміністрація колонії. Хоча характеристика й була позитивною, проте адміністрація не підтримала умовно-дострокове звільнення Балуха, посилаючись на те, що політв'язень перебуває у в'язниці менше півроку, і його особистість недостатньо вивчили.

При цьому "суддя" нарахував у матеріалах "справи" українця 51 факт порушення правил слідчого ізолятора.

"Прокурор говорить про те, що при винесенні рішення про умовно-дострокове звільнення мають враховуватися такі фактори, як поведінка засудженого за весь період відбування покарання. Також прокурор вказує на те, що на Володимира Балуха покладено 51 стягнення, він перебуває на 3 видах профілактичного обліку, в тому числі як схильний до нападу на представників правоохоронних органів", - повідомили в "Кримській солідарності".

У свою чергу адвокат Балуха заявив про те, що аргумент про недостатнє вивчення особистості за нібито малий строк не є підставою для відмови в умовно-достроковому звільненні українця. Захисник також попросив суд врахувати, що у Володимира Балуха є літня мати, якій необхідний догляд. При цьому адвокат нагадав, що під час слідства українець перебував під домашнім арештом, і жодних порушень з його боку не було.

Нагадаємо, 16 січня Роздольненський районний "суд" анексованого Криму повторно засудив українського активіста Володимира Балуха до трьох років і семи місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить близько 4,6 тисячі гривень. Його визнали винним у незаконному зберіганні боєприпасів. У березні Балуху на два місяці скоротили термін ув'язнення.

На знак протесту 19 березня Балух оголосив безстрокове голодування. У травні він повідомив, що змінив формат голодування і почав приймати їжу: дві склянки вівсяного кисілю та 50-70 грам житніх сухарів на день.

19 червня, протестуючи проти переведення до загальної камери, Балух оголосив сухе голодування, яке тривало до 9 жовтня.

ФСБ затримала Володимира Балуха у грудні 2016 року. Окупанти "знайшли" на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок. Правозахисники вважають, що він став жертвою політичних репресій через проукраїнську позицію і встановлений на його подвір'ї прапор України.