Суд окупаційної влади анексованого Криму в п'ятницю, 16 лютого, визнав громадянина України Андрія Захтея винним у підготовці диверсій на окупованому РФ півострові в 2016 році і засудив до шести з половиною років колонії суворого режиму.
"Призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк шість років і шість місяців із відбуванням у виправній колонії суворого режиму", - цитує суддю Сергія Погребняка російське агентство "Інтерфакс".
У той же час окупаційний суд зарахував у цей термін більше півтора років, які українець провів під вартою.
Суд визнав українця винним у підготовці до диверсії у складі організованої групи, яка спричинила тяжкі наслідки, незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв, вчинених у складі організованої групи, у придбанні або збуті офіційних документів і держнагород, а також у використанні завідомо підробленого документа.
Зазначимо, що справа 42-річного Захтея розглядалася в суді в особливому порядку і в закритому режимі. Журналісти були присутні лише при оголошенні резолютивної частини вироку.
Як повідомлялося, 10 серпня 2016 року ФСБ РФ звинуватила Головне управління розвідки Міністерства оборони України у спрямуванні на територію окупованого Криму диверсантів і веденні "масованих обстрілів".
Одним із затриманих ФСБ "українських диверсантів" виявився 39-річний житель Енергодара Євген Панов. Пізніше у МЗС РФ назвали ім'я іншої особи, схопленої російськими силовиками за нібито "підготовку терактів у Криму". Так, крім Панова, співробітники ФСБ РФ затримали Андрія Захтея.
Як повідомлялося, на момент арешту у Захтея було як громадянство України, так і РФ. У липні він був позбавлений російського громадянства.
Як повідомляє "Кримська правозахисна група", через "справу українських диверсантів" за гратами продовжують перебувати 12 осіб: Євген Панов, Андрій Захтей, Редван Сулейманов, Володимир Присіч, Володимир Дудка, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов, Гліб Шаблій, Олексій Стогній, Геннадій Лимешко, Ганна Сухоносова, Дмитро Долгополов. У цих справах правозахисники зафіксували незаконні методи ведення слідства і застосування тортур для отримання свідчень.