UA / RU
Підтримати ZN.ua

Створення антикорупційного суду затягнеться до півтора року – генпрокурор

Судовий розгляд кримінальних справ по корупції має бути забезпечений вже сьогодні, зазначив Юрій Луценко.

Процес створення антикорупційного суду може затягнутися до півтора року, тому можливість судового розгляду кримінальних справ по корупції повинна бути забезпечена ще до його появи, заявив генпрокурор Юрій Луценко на брифінгу в Харкові.

"Ми впевнені, що Вищий антикорупційний суд буде створений конституційним способом Вищою радою правосуддя після проведення відповідних конкурсів та співбесід з громадськими організаціями", - зазначив Луценко.

Він також заявив про те, що відповідний суд повинен бути не тільки в Києві і не тільки для справ Національного антикорупційного бюро. Антикорупційний суд повинен бути створений в кожній області як перша інстанція, а апеляційна інстанція повинна бути в Києві і в якості касаційної інстанції буде працювати палата Верховного суду, підкреслив генпрокурор.

"Цей процес, очевидно, затягнеться від року до півтора... Цей час ми не можемо просто очікувати на створення цих інститутів, ми повинні збільшувати кількість нових суддів, які б розглядали 4 тисячі корупційних справ", - сказав Луценко.

Він також повідомив про своє звернення до президента Петра Порошенка з проханням збільшити кількість суддів у всіх судах обласних центрів для того, щоб "різко активізувати розгляд кримінальних корупційних справ".

Наприкінці травня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про те, що Україні не потрібен новий антикорупційний суд, замість цього краще створити антикорупційну палату в існуючому суді. Тоді ж народний депутат Сергій Алексєєв з фракції БПП зареєстрував у парламенті законопроект №6529, який пропонує створити антикорупційні палати або спеціалізацію у всіх судах, а окремого антикорупційного суду - не створювати взагалі.

Під час форуму YES президент Петро Порошенко зазначив, що антикорупційні суди є хіба що в Уганді й Малайзії. І створювати такі суди в Україні занадто довго і неефективно. Тому краще створити антикорупційну палату у вже існуючій судовій системі. Колишній держсекретар США Джон Керрі заперечив Порошенку, сказавши, що в його країні всі суди антикорупційні.

"Створення антикорупційних палат - це новий фасад для корупційної безкарності. Антикорупційні палати не передбачають головного - незалежного відбору нових суддів. У палатах залишаться старі судді, які зараз блокують справи НАБУ. Навіть якщо будуть оголошені конкурси на посади антикорупційних суддів, обирати їх будуть друзі президента і судді часів Януковича", - вважає експерт Анастасія Красносільська.

Детальніше про Антикорупційний суд читайте в матеріалі Анастасії Красносільської "Антикорупційні судді: імітація або інституціоналізація?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".