UA / RU
Підтримати ZN.ua

Студенти КПІ вийшли на протест із вимогою відставки ректора та проектора

Очільників університету звинувачують у корупції та байдужості до проблем університету.

© the Бабель

У Києві студенти Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут ім. Сікорського" під стінами головного корпусу вимагали відставки ректора університету та покращення умов навчання та проживання у студентських гуртожитках. А спонукало їх вийти на протест опубліковане напередодні розслідування програми "Центр розслідувань України", згідно з яким ректор вузу Михайло Згуровський не вказав у своїх деклараціях спільний з сином будівельний бізнес у Чорногорії та кошти від продажу нерухомості в США.

Як повідомляє "Громадське", учасники акції розмістили перед головним корпусом університету декілька десятків фотографій, на яких зображено несприятливі умови проживання. Студенти скандували "Ректор виходь!", "Ковальова (проректор КПІ, ред.) геть!" і тримали плакати з лозунгами. Згодом до студентів під час акції долучилися викладачі КПІ.

"Ми хочемо щоб ректор побачив, в яких умовах живуть студенти. Також нас хвилює, що закупівля меблів для вузу відбувається не через платформу Prozzoro, а це робить фірма, яка є одним із відділів КПІ", - розповів один із учасників акції Кирило Немченко.

Зазначимо, що в матеріалі "Центр розслідувань України" розповідалось, що ректор КПІ Михайло Згуровський не вказав у своїх деклараціях спільний з сином будівельний бізнес у Чорногорії та кошти від продажу нерухомості в США. У розслідуванні йдеться, що дружина Згуровського Тетяна Померанцева є громадянкою США. Її місце роботи - компанія "Системний аналіз та рішення". У декларації зазначено, що вона володіє будинком у США площею 150 квадратних метрів, вартість якого Померанцева вказувати відмовилась. При цьому Михайло Згуровський та його син Олександр Згуровський мали у США інші об'єкти нерухомості.

Водночас земля, що належить КПІ, активно забудовується комерційними ЖК. Якщо у 90-х планувалося, що на цій землі мали б будуватися навчальні корпуси та гуртожитки, тобто розвиватися комплекс КПІ, то за 11 років на території університету виросли чотири висотки, і лише зараз добудовується один-єдиний гуртожиток.

Також журналісти зазначають, що серед компаній, які здійснювали ремонтні роботи або поставляли матеріали для них у КПІ протягом останніх 2 років, перемагали переважно 8 компаній (90% замовлень віддані без конкурсів). За цей час фірми отримали від закладу 47 млн грн. При цьому більшість із них пов'язані з проректором Ковальовим.