29 квітня у християн східного обряду розпочинається Страсний тиждень. Кожен день цього тижня заведено називати, як «великий» або «страсний». Зі Страсним тижнем пов'язані давні традиції.
Традиції Страсного тижня
29 квітня – Страсний тиждень розпочинається з Великого понеділка. Цього дня віряни традиційно згадують євангельську розповідь про те, як Ісус прокляв дерево смоковниці (інжиру), вкрите зеленим листям, але зовсім безплідне, яке одразу усохло на очах у Його супутників. Також у Великий понеділок прийнято наводити порядок в домі.
30 квітня настає другий день Страсного тижня – вівторок. У цей день християни згадують притчі про друге пришестя Христа, десять дів і про таланти. Господині в цей день мають завершити прання та прасування одягу. Також триває підготовка до Великодня. У цей день можна їсти гарячу їжу без олії.
1 травня – середа. Цього дня Юда зрадив Христа за 30 срібників. У Велику середу прийнято закінчувати роботи з благоустрою будинку та заготовляти яйця для фарбування на Великдень. Вважається, що куплені в цей день яйця довго не зіпсуються. На третій день Страсного тижня можна вживати страви без олії.
2 травня – Чистий четвер. Традиційно віряни починають цей день з раннього купання. Вважається, що вода у Чистий четвер має цілющі властивості, а купання та молитва допомагають зберегти здоров'я на рік. Господині цього дня печуть паски. Перед приготуванням тіста обов'язково треба прочитати молитву, що паски вдалися. В цей день прийнято причащатися, а також класти на стіл хліб і освячену сіль.
3 травня – Страсна п'ятниця. Це один з найсуворіших днів Страсного тижня. В пам'ять про страждання Христа вірянам не можна вживати їжу, веселитися. В цей день слід більше молитися та вести аскетичний спосіб життя. У Страсну п'ятницю відвідують богослужіння у храмах, під час якого виносять Плащаницю.
4 травня – Велика субота. В цей день християни згадують про поховання Христа і його перемогу над смертю в Пеклі і входження в Рай. У Велику суботу господині закінчують фарбувати яйця і збирати великодній кошик. Ввечері у храмах проводять Святу літургію, після якої оголошують благу звістку про Воскресіння Христове. В цей день закінчується Великий піст.
Що не можна робити на Страсному тижні
У давнину зі Страсним тижнем були пов'язані певні обмеження та заборони. Так, у цей час не можна лаятися, лихословити, бажати зла іншим.
Забороняється влаштовувати гучні гуляння, не можна слухати музику.
Не можна також вживати їжу тваринного походження та алкоголь, оскільки триває Великий піст.
Забороняється ворожити та грати в азартні ігри.
Під час Страсного тижня не можна відмовляти у милостині.