Через страйк польських перевізників з обох сторін кордону України і Польщі було заблоковано понад 20 тисяч транспортних засобів. Збитків зазнають не лише економіки України та Польщі, а й інших країн, повідомило Міністерство відновлення у Telegram.
Питання перекриття кордону польськими перевізниками обговорили віце-прем’єр-міністр й глава Мінвідновлення Олександр Кубраков з міністром інфраструктури Польщі Анджеєм Адамчиком.
У Мінвідновлення зазначили, що блокування кордону порушує логістичні шляхи, що вже впливає як на економіку України, так і Європейського Союзу.
“Ключове – жодні зміни чи скасування Угоди про лібералізацію не обговорюються”, – наголосили у міністерстві.
У Мінвідновлення додали, що відомство готове допомогти польським колегам вирішити ситуацію із блокування кордону, надати роз’яснення та за потреби провести зустрічі.
Нагадаємо, станом на вечір 7 листопада були повністю заблоковані два із трьох пунктів пропуску на кордоні України і Польщі, де розпочали свій страйк польські перевізники
Польські перевізники планують перекривати кордон з Україною протягом двох місяців. Вони вимагають повернутися до системи видачі дозволів для українських перевізників, посилення правил перевезення, запровадження окремої черги в "єЧерзі" для транспорту із номерами ЄС, створення окремої черги для порожніх вантажівок, забезпечення доступу до системи "Шлях", щоб мати можливість реєструвати там українських водіїв.
Блокада кордону у відносинах Києва та Варшави нова стара проблема. І оскільки перевізники не настільки впливові, як фермери, а офіційна влада Польщі не підтримує протест, він, ймовірно буде врегульований. До того ж ця історія шкодить самій Польщі. Детально про це читайте у статті Володимира Кравченка «Чи поступиться Україна тиском польських перевізників?» на ZN.UA.