UA / RU
Підтримати ZN.ua

Степанов розповів, коли в Україні може з'явитися комерційна вакцина

У разі, якщо якась компанія захоче завести на український комерційний ринок COVID-вакцину, то МОЗ швидко проведе всі необхідні процедури

Комерційного ринку вакцин від коронавірусу в Україні не варто чекати до літа-осені цього року.

Про це в ефірі ток-шоу «Право на владу» заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає РБК-Украина.

За його словами, цей прогноз ґрунтується на переговорах з розробниками COVID-вакцин.

Як пояснив міністр, виробникам вакцин від коронавірусу просто не вистачає потужностей для виробництва препаратів ще і для комерційного ринку.

"Що стосується комерційного ринку вакцин. Я переконаний, виходячи з переговорів з виробниками, що раніше літа-осені це гарантовано не з'явиться... Виходячи з переговорів виробників, у них до кінця року законтрактовано з урядами. У світі не вистачає потужностей для виробництва вакцин ", - сказав Степанов.

Водночас Степанов додав, що в разі, якщо якась компанія захоче завести на український комерційний ринок COVID-вакцину, то МОЗ швидко проведе всі необхідні процедури.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що китайська фармацевтична компанія Sinovac Biotech планує поставити в Україну першу партію вакцини від коронавируса CoronaVac ще до 15 березня.

30 грудня в Офісі президента оголосили про підписання Україною контрактів на закупівлю вакцини CoronaVac від компанії Sinovac Biotech. Йдеться про 1 913 316 доз.

Тоді ж Sinovac Biotech анонсувала, що третя фаза клінічних досліджень показала, що ефективність вакцини “Короновак” становить 79% - нижче, ніж у Пфайзера та Модерни. Однією із заявлених переваг є умови зберігання вакцини - при 2-8 градусах Цельсію, подібно до Оксфордської вакцини, зробленої з генетично модифікованого вірусу, що викликає звичайну застуду в шимпанзе. За інформацією медиків, вакцинація COVID-препаратом Sinovac має проходити у два етапи (дві дози) з інтервалом у два тижні.

За іншими даними, ефективність Sinovac становить 50,38%. У контракті, укладеному ДП "Медзакупівлі" в грудні 2020 року, закладено вимогу про те, що ефективність вакцини повинна бути не менше 70%. На цей час зміни в контракт не були внесені. Крім того, виникли труднощі й з реєстрацією вакцини Sinovac. Спочатку в самому Китаї, а тепер і в Україні

10 грудня МОЗ уповноважило ДП "Медзакупівлі України" на закупівлю вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Відповідні зміни були внесені до Наказів МОЗ № 2711 від 28 грудня 2019 року та № 589 від 28 лютого 2020 року. Передбачено 1,3 млрд гривень, проте контракт вдалося укласти на 964 311 264 грн.