UA / RU
Підтримати ZN.ua

Степанов розказав, на якій стадії переговори України з компаніями-виробниками вакцин от COVID-19

Україну прийняли до країн ініціативи COVAX щодо розподілу вакцин.

Все, що стосується вакцин, які на сьогоднішній день розробляються в світі, є пріоритетом, тому що ми розуміємо, що тільки вакцинація зможе перемогти COVID-19. Згідно із завданнями , які ми отримали від президента, ми спілкуємось практично зі всіма лідерами з точки зору розробки вакцин. Про це під час "години запитань до уряду" заявив глава Міністерства охорони здоров'я України Максим Степанов. 

"Що це за компанії? По-перше, ми ведемо перемовини з компаніями AstraZen, яка разом із Оксфордським університетом розробляє цю вакцину. Зараз вони перебувають на третій фазі клінічних випробувань, очікують у четвертому кварталі відповідно завершення клінічних випробувань і реєстрацію вакцини. Ведемо перемовини, очікуємо від них пропозицію щодо кількості вакцин, які вони будуть готові поставити, і в якій черзі", - сказав глава МОЗу.

За його словами, згідно з прийнятим рішенням, Україна готова буде сплачувати відповідну переплату.

«Окрім того, ведемо перемовини з китайським виробником "Синовакс", який теж знаходиться на третій стадії клінічних випробувань і також очікуємо від них вже кінцевий драфт, яку кількість доз вони готові поставити", - уточнив Степанов.

Також він підкреслив, що Україну прийняли до країн в ініціативи COVAX щодо розподілу вакцин.

«Це глобальна ініціатива щодо розподілу вакцин 20% відсотків до кількості населення. Для України це порядка 8 млн доз. Вже в нас триває процес підписання відповідних договорів, меморандумів і угод, щоб відразу після виготовлення та реєстрації вакцин, ми також могли їх отримати", - повідомив міністр. 

Читайте також: Степанов розповів про складові стратегії щодо боротьби з коронавірусом в Україні

Нагадаємо, у Всесвітній організації охорони здоров'я впевнені, що вакцина від коронавірусу може бути готова лише в середині 2021 року. За словами головного науковця ВООЗ Сумії Свамінатан, шанси на ефективність кожної вакцини  яка розробляється, коливаються на рівні 10%. Незважаючи на це, дієвими можуть виявитися два або три зразки з тих, над якими працюють зараз.