Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов просить народних депутатів підтримати урядовий законопроєкт про посилення відповідальності за недотримання протиепідемічних заходів.
Про це Степанов заявив на брифінгу в суботу, 31 жовтня.
Степанов уточнив, що в Україні немає достатньої системи контролю виконання карантинних заходів.
"Розуміючи, що у нас достатньо кульгає система контролю, ще в липні урядом був поданий законопроєкт до Верховної Ради щодо посилення відповідальності за недотримання всіх протиепідемічних заходів, а саме щодо носіння масок", заявив глава МОЗ.
За його словами в документі чітко визначено, який штраф передбачений за межі не носіння масок у відповідних закладах і спорудах. Він становить від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 170 до 225 гривень.
"Цей законопроєкт ще не розглянуто. Я звернувся на цьому тижні до спікера ВР Дмитра Разумкова, звертаюся зараз до народних депутатів нарешті підтримати і проголосувати на наступному пленарному тижні цей законопроєкт, щоб він вступив в дію. Він нам дуже необхідний в цей час, коли у нас таке зростання COVID", резюмував Степанов.
Законопроєкт передбачає, що контроль за дотриманням протиепідемічних правил забезпечуватимуть органи Національної поліції, Держспоживслужби та місцеве самоврядування.
Міністр також додав, що законопроєкт був розроблений Міністерством юстиції, але для МОЗ він дуже важливий.
Раніше Степанов заявляв, що Києву потрібно 245 млн гривень для того, щоб організувати роботу тимчасових госпіталів, які дадуть можливість встановити 500 додаткових ліжко-місць для інфікованих.
За останні 24 години в Україні зафіксували 8 752 нових випадки коронавірусної інфекції. Загальна кількість хворих зросла до 387 481 випадки.
За добу від ускладнень хвороби померло 155 осіб. Всього з початку пандемії було зафіксовано 7 196 летальних випадків.
Крім цього, за останню добу 3 902 особи одужали від хвороби, після чого загальна їх кількість зросла до 158 928 осіб.
Сьогодні продовжують лікуватися понад 221 000 чоловік.
Ковідне кільце стискається, і в колі кожного з нас вже є чимало історій, як про здачу тестів, так і про достовірність їх результатів. Коли, наприклад, сім'ї з шести чоловік доводиться здавати аналіз тричі. Детальніше про ситуацію, що склалася в матеріалі Алли Котляр "Тест-рулетка".