В Україні у четвер, 18 червня, стартує завершальна шоста хвиля часткової мобілізації. Її тривалість становить 60 днів, що передбачено законом 113-VIII про "часткову мобілізацію".
У Генштабі ЗСУ відзначили, що принципових відмінностей від попередньої хвилі не буде. Тим не менш, на поточний момент не відомо, скільки людей буде призвано в рамках шостої хвилі. Згідно з прогнозом військового прокурора Анатолія Матіоса їх кількість становитиме 50 тисяч чоловік.
Всього відповідно до вищеназваного закону в 2015 році мобілізація проводиться в три черги протягом 210 діб. 20 січня була оголошена четверта хвиля мобілізації, тривалістю 90 днів, з квітня - п'ята хвиля, тривалістю 60 днів, а на червень була запланована шоста, також тривалістю 60 днів.
Офіцерський склад буде направлено для відповідної підготовки у військові навчальні заклади. Кваліфіковані солдати, сержанти будуть направлені в навчальні центри. Інші військовослужбовці будуть проходити підготовку в навчальних центрах і на військових полігонах. Таким чином, жоден військовозобов'язаний без проходження повного циклу підготовки не буде допущений до виконання завдань за призначенням.
У ході спланованих черг часткової мобілізації в армію можуть бути покликані жінки. Однак, порівняно із закликом чоловіків, існує певна різниця. Граничний вік перебування в запасі громадян жіночої статі становить 50 років, в той час, як для чоловіків - 60 років.
Військовозобов'язані віком від 20 до 60 років, які проходили військову службу, можуть бути призвані з мобілізації, при цьому, у віці від 50 до 60 років - тільки в добровільному порядку.
Громадяни України у віці до 25 років, які не проходили військову службу, можуть зараховуватись на військову службу виключно шляхом укладення контракту. При будь-яких умовах військовослужбовці, призвані на строкову військову службу, використовуватися в межах АТО не будуть. Крім того, мобілізації не підлягають священики. Також 7 квітня Верховна Рада прийняла закон, який звільняє від мобілізації студентів, аспірантів і докторантів.