UA / RU
Підтримати ZN.ua

Старий Верховний суд не зміг самоліквідуватись – забракло кворуму

З невідомих причин не з'явився один із суддів. Для того, аби відбувся пленум, потрібні мінімум десять суддів.

Старий Верховний суд у четвер, 21 грудня, не зміг ухвалити рішення щодо припинення своєї діяльності через відсутність кворуму, повідомляє "УНН" із посиланням на в.о. голови ВСУ Василя Гуменюка.

"Сьогодні ми планували провести пленум про припинення діяльності та ліквідації Верховного суду України у встановленому законом порядку... Але так сталося, що один із колег не з'явився. У нас немає кворуму. Якщо немає кворуму, ми не можемо розпочати засідання пленуму Верховного суду України. Тому це засідання буде проведено дещо пізніше, коли ми відшукаємо кворум", - розповів журналістам Гуменюк.

Він також повідомив про те, що причини, з яких суддя не з'явився на пленум, наразі невідомі. Проте на повідомив, коли саме може зібратись наступний пленум ВСУ щодо його ліквідації. На думку Василя Гуменюка, до кінця поточного року він, швидше за все, не збереться.

"Не думаю, що до Нового року ми зможемо зібрати кворум", - наголосив він.

У четвер, 21 грудня, були присутні лише дев'ять суддів ВСУ, тоді як для того, аби відбувся пленум, потрібні щонайменше десять суддів.

Нагадаємо, 15 грудня в Україні почав працювати новий Верховний суд. Таким чином, із цього дня припиняють функціонування старий Верховний суд, Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд та Вищий спеціалізований суд із розгляду цивільних і кримінальних справ.

30 вересня 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим в країні стартувала судова реформа. Верховний суд став найвищою судовою інстанцією України, його склад повинен бути сформований з суддів, обраних за підсумками відкритого конкурсу.

До участі у конкурсі на зайняття посад суддів оновленого Верховного суду допустили 653 кандидати. 29 вересня Вища рада правосуддя оголосила 111 кандидатів на призначення суддями до Верховного Суду України. Загалом у фінал конкурсу вийшли 120 кандидатів.

11 листопада президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення 113 суддів ВСУ. 30 листопада головою ВСУ було обрано Валентину Данішевську – під час таємного голосування її кандидатуру підтримали 67 суддів.

Детальніше про суддівський склад нового Верховного суду читайте в матеріалі Макріяна Галабали "Верховний суд. Очікування" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".