UA / RU
Підтримати ZN.ua

Старі меблі та габаритне сміття біля будинку: що треба знати киянам

Потрібно повідомляти про накопичення таких відходів.

Попри війну, яку розпочала Росія, комунальні служби України продовжують виконувати свою роботу.

КП «Київкомунсервіс» закликало киян одразу повідомляти про виявлені накопичення габаритних відходів на прибудинковій території, пише kyivcity.gov.ua.

Читайте також: Комунальні платежі: чи змінилися тарифи на воду у вересні

Такий тип відходів вивозиться окремо від звичайних твердих побутових відходів на спеціальний полігон. Графік вивезення формується відповідно до обсягів накопичення, а також за зверненнями громадян або заявками обслуговуючих компаній. Про це повідомляє комунальне підприємство.

Великогабаритні та ремонтні відходи належать до твердих побутових відходів, які складують на контейнерних майданчиках або спеціальних локаціях, визначених обслуговуючою організацією. Це старі меблі, матраци, килими, деяка побутова техніка, валізи, зняті при ремонті в оселі старі двері, вікна, лінолеум, унітази й інша сантехніка тощо.

Будівельні відходи, відходи зелених насаджень,  відпрацьовані автомобільні шини, відходи руйнувань, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд, не відносяться до складу побутових великогабаритних відходів і вивозяться в окремому порядку.

Також на підприємстві роз’яснили щодо структури тарифу: вивезення великогабаритних відходів є складовою послуги з вивезення побутових відходів. При цьому тариф на цю послугу розраховується за окремим алгоритмом, що враховує оплату праці робітників, які завантажують відходи в спецтехніку.

Як повідомити про габаритне сміття

Попри війну, українці мають платити за електроенергію, воду та газ. Бувають випадки надання комунальних послуг неналежної якості. Нагадаємо, куди можуть поскаржитися побутові споживачі.