Міжнародні танкові навчання Strong Europe Tank Challenge 2018, які у нинішньому році проходять за участю українських танкістів, спочатку організовувалися американським командуванням у Європі як щорічні та проводяться вже втретє, розповів у своєму Facebook учасник навчань, український військовий-танкіст Олексій Бобовніков.
До речі, Україна бере участь у цих змаганнях уже вдруге, причому у цьому році нашим військовим протистоять команди зі США, Німеччини, Австрії, Франції, Великобританії, Польщі та Швеції.
Американці придумали SETC, надихнувшись "Кубком Канади", який по суті був кубком Її Величності на кращий танковий екіпаж.
"Тут вирішили, що екіпаж – це добре, а взвод – краще, і зробили конкурс командним для взводу", – додав Бобовніков.
Також Бобовніков зазначив, що самі змагання складаються з тринадцяти етапів:
I. Атака;
II. Оборона;
III. Розпізнання ворожих бойових машин;
IV. Оцінка ситуації;
V. Ремонт/евакуація/медицина;
VI. Запит вогню артилерії;
VII. Візуальне визначення дальності;
VIII. Водіння;
IX. Евакуація танка в умовах радіохімічної загрози;
X. Стрільба екіпажу із стрілецької зброї;
XI. Подолання смуги перешкод;
XII. Танкова олімпіада (переноска боєкомплекту та запчастин);
XII. Снайперська стрільба з танка.
"Хочу звернути увагу на кілька важливих для вболівальників моментів. По-перше, всі учасники виконують різні завдання на різних ділянках полігону. Наприклад, в один і той же день одні роблять атаку, другі стріляють з пістолета, треті біжать смугу перешкод, а у другий день – навпаки. Потім – те, що різні етапи оцінюються по-різному – від 50 до 500 балів", – додав автор.
Для українців це означає, що поки абсолютно всі команди-учасниці не пройдуть цей етап, мови щодо якихось балів та оцінок йти не може.
"Таким чином інтрига збережеться до самого кінця, і здорово нам всім полоскоче нерви", – резюмував він.
Нагадаємо, українські танкісти в перший день міжнародних навчань Strong Europe Tank Challenge 2018 набрали лише 208 балів з 500 можливих. Це сталося через те, що наші військові зазнали серйозних технічних проблем, через які їхні танки не показали тих можливостей, які планувалися.
На другий день міжнародних навчань Strong Europe Tank Challenge 2018, в яких в цьому році приймають участь і українські військові, перед учасниками поставили завдання показати навички стрільби з пістолета. За попередніми даними, в цьому упражении військові ЗСУ показали непогані результати.
Ще 30 травня українські танки Т-84 прибули на військовий полігон Графенвер для участі в міжнародних змаганнях. Українські танкісти готові відстояти честь ВСУ і зробити все для перемоги.