UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стадний: У Міносвіти не має повноважень скасовувати результати виборів ректора Могилянки

На виборах понад 50% голосів набрав Сергій Квіт.

Міносвіти не може визнавати вибори ректора такими, що не відбулися, тому що це не в повноваженнях міністерства.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав колишній заступник міністра освіти Єгор Стадний.

Міністерство освіти та науки 1 лютого повідомило, що має намір оголосити новий конкурс на посаду ректора Києво-Могилянської академії, повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

За його словами, міністерство не визнаватиме результати виборів, на яких попередньо переміг ексміністр освіти Сергій Квіт.

"Міносвіти не може визнавати вибори ректора такими, що не відбулись. Цього просто немає серед повноважень МОН. Це робить оргкомітет виборів і робить не просто навмання, а лише у трьох випадках. І жоден з цих трьох випадків на виборах в Могилянці не настав", — написав Стадний. у соцмережі.

Колишній заступник міністра нагадує, що вибори президента Києво-Могилянської академії відбулися і Квіт набрав на них понад 50 відсотків голосів.

Читайте також: У Києво-Могилянській академії уп'яте призначать вибори ректора

"Вибори відбулись. На цих виборах Сергій Квіт набрав понад 50% голосів від загальної кількості відданих голосів у другому турі, а це згідно із законом перемога на виборах. І в цій ситуації Міносвіти зобов'язане (хоче, не хоче... просто Закон прямо вимагає, немає іншого варіанту) підписати договір (призначити ректором) з переможцем виборів, якого визначено у протоколі виборчої комісії про результати виборів, який оргкомітет направив до Міносвіти. Співчуваю працівникам МОН, особливо тим, хто буде представляти МОН в суді, в разі невиконання МОНом вимог Закону", - резюмував Стадний.

Останні вибори в НаУКМА відбулися 20 січня 2022 року, а другий тур – 28 січня, за результатами якого голова НАОКВО Сергій Квіт отримав 235 голосів (52,80%), а в.о. декана факультету економічних наук Олександра Гуменна – 191 голос (42,92%). При цьому проти всіх було 18 голосів (4,04%); зіпсований – 1 бюлетень.

Попереднім президентом академії з 2014 по 2019 рік був Андрій Мелешевич. У лютому 2020 року його було обрано на цю посаду, проте Кабінет міністрів відмовився його призначати, посилаючись на тлумачення положень закону «Про вищу освіту». У квітні оголосили новий конкурс на посаду президента НаУКМА. Процес тривав майже два роки.

Сергій Квіт неодноразово писав статті для ZN.UA. Серед останніх текстів - «Забезпечення якості вищої освіти має конкретних адресатів» та «Дорожня карта реформування вищої освіти України».