UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стабілізатор напруги для дому: як його правильно обрати

Цей пристрій допоможе захистити побутову техніку.

Україні в умовах частих відключень електроенергії актуальності набуло питання збереження роботи домашніх побутових приладів. Нестабільна напруга в мережі може вивести їх з ладу. Щоб захистити техніку від перепадів електроенергії, можна скористатися спеціальним стабілізатором. У Мінреінтеграції розповіли для чого потрібний стабілізатор напруги та як його обрати.

На що треба звертати увагу при виборі стабілізатора напруги

Стабілізатор тримає вихідну напругу під постійним контролем та при необхідності регулює її до оптимальних значень.

Для будинку чи квартири можна обрати однофазну модель стабілізатора.

Найдешевший варіант – це релейні стабілізатори. Вони найпростіші за конструкцією та способом використання. Їх можна використовувати для дрібної побутової техніки, але вони мають обмежений термін служби.

Сервопривідні мають більший діапазон вирівнювання напруги в порівнянні з релейними та можуть впоратися з великим навантаженням. Однак, якщо перепади трапляються часто, то їх дії може бути недостатньо. Такий прилад потребує також регулярного технічного обслуговування.

Читайте також: Освітлення квартири під час блекауту: корисні лайфхаки

Електронні – надійні та сучасні. Вони можуть впоратися з будь-якими перепадами, навіть постійними. Відрізняються своєю тихою роботою на відмінну від попередніх типів. Серед мінусів – висока ціна. Але електронні стабілізатори мають тривалий термін служби – до 13 років.

Мін реінтеграції підкреслили, що перед придбанням стабілізатора необхідно проконсультуватися з фахівцем.

«Це потрібно для того, щоб точно розрахувати потужність та не помилитися з важливими технічними деталями», – резюмували у відомстві.

Раніше ми писали, які речі треба взяти з собою до укриття під час повітряної тривоги.