США закликали Раду безпеки ООН направити в Україну міжнародну посередницьку місію. Про це повідомила посол США в Радбезі ООН Саманта Пауер після закінчення надзвичайного засідання Радбезу ООН, що відбулося в п'ятницю в Нью-Йорку і на якому розглядалася ситуація в Криму.
"США закликали направити в Крим невідкладно міжнародну посередницьку місію, щоб почати деэскалацию ситуації і продуктивний, мирний, політичний діалог між усіма сторонами", - повідомила вона.
Відповідаючи на питання про те, якою буде ця місія, Пауер відзначила важливість того, щоб ця місія була незалежною, що заслуговує довіри".
"Ми думаємо, що важливо, щоб місія була під час кризи, який виглядає наростаючим, а не спадаючим", - підкреслила вона.
Крім того, посол зазначила, що США "заохочують всіх українців у їхніх прагненнях до мирного діалогу і ненасильницьким дій".
"У комбінації з зусиллями нового уряду, з необхідною міжнародної потрібно досягти економічного відновлення і нової надії для майбутнього", - вважає Пауер.
Вона також запевнила, що в цей критичний момент для майбутнього України та українського народу США - з українським народом" і притримують їх у тому, що українці самі визначають свою долю, свій уряд, своє майбутнє".
"Ми глибоко стурбовані повідомленнями про російському військовому розгортанні Криму. США закликали Росію відвести збройні сили і дати можливість українському народові продовжувати далі спільно з урядом будувати майбутнє і робити це вільно, без побоювань. Ми закликаємо всі держави поважати суверенітет України", - заявила американський посол.
За її словами, зараз у міжнародного співтовариства "є можливість і відповідальність підтримати український народ і, роблячи це, запобігти непотрібне насильство".
Зазначивши, що днями "світ став свідком приголомшливої підтримки, яку новий український уряд отримав від усіх боків", "ми визнаємо, що новостворений уряд потребує міжнародної підтримки, намагаючись виправити економічний провал і політичні помилки минулого адміністрації".
"Ключ до цього і до української стабільності та економічної безпеки лежить у здорових відносинах з усіма сусідами, включаючи Росію і ЄС", - впевнена американський посол.
Разом з тим, вона підкреслила необхідність для нового уряду гарантувати права меншин.
"Цей меседж повинен бути почутий в Криму, де ми бачили дії і чули риторику, які можуть поставити під загрозу українську цілісність і стабільність. США засудять будь-який рух, яка може підірвати український суверенітет і територіальну цілісність, які, як ми очікуємо, будуть поважати всі держави. Найкращий шлях для людей Криму досягти їхньої мети - це мирно працювати в рамках встановленої політичної системи", - заявила Пауер. !zn