UA / RU
Підтримати ZN.ua

США висловили протест з приводу обмеження свобод в окупованому Криму

РФ не змогла змусити Меджліс змиритися з окупацією півострова.

Представник США в ОБСЄ Даніель Баєр заявив, що Сполучені Штати рішуче засуджують дії російської окупаційної влади в Криму, спрямовані на переслідування журналістів і ЗМІ, незгодних з окупацією півострова, а також на заборону діяльності Меджилісу кримськотатарського народу.

"В Криму окупаційні влади Російської Федерації продовжує здійснювати серйозні порушення по відношенню до жителів цього регіону України, які виступають проти окупації", - сказав Байєр на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні.

У зв'язку з цим він рішуче засудив затримання журналістів, а також рейди спецслужб РФ проти не менше п'яти ЗМІ в Криму.

"Ми знаємо, що як мінімум один журналіст був поміщений у в'язницю за нібито виступи проти російської окупації і спроби анексії цієї території України. Ми закликаємо до негайного звільнення цих журналістів і припинення рейдів на медіа-організації", - повідомив представник США в ОБСЄ.

Також він підняв питання заборони Меджилісу кримських татар.

"Ми глибоко стурбовані повідомленнями про те, що де-факто влада розпорядилася припинити роботу Ради Меджлісу, органу, який представляє кримськотатарську етнічну меншість в регіоні, і прагнула заборонити Раду відразу після того, як Міністерство юстиції Росії визнало Меджліс так званою "екстремістською організацією", - зазначив американський дипломат.

За його словами, "схоже, що російська влада зазнала невдачі у своїх спробах розкачати або задобрити Меджліс, щоб він прийняв російську окупацію".

Баєр підкреслив, що США збережуть економічні санкції проти Росії, пов'язані з Кримом, поки РФ не припинить його окупацію.

Нагадаємо, півострів Крим був захоплений російськими військами навесні 2014 року, спровокувавши хвилю засудження з боку міжнародного співтовариства і введення перших санкцій проти РФ.

Як констатували спостерігачі Humans Rights Watch, російська окупаційна влада створила в Криму "атмосферу всюдисущого страху та пригнічення", яку підтримує там вже два роки з моменту захоплення українського півострова. Згідно звіту, опублікованому 18 березня нью-йоркською групою правозахисників, з моменту анексії Криму в березні 2014 року простір для свободи слова, зібрань та ЗМІ в Криму різко звузилася.

Детальніше про ситуацію, окупаційну політику РФ та настроях населення в окупованому Криму можна почитати статті Юрія Смілянського для свіжого випуску газети "Дзеркало Тижня. Україна".