UA / RU
Підтримати ZN.ua

США виділять армії Афганістану в 12 разів більше коштів, ніж Україні

Військова допомога від США у 2022 році складе $255 млн.

Адміністрація США запросила Конгрес виділити 3,3 мільярда доларів для силових структур Афганістану. Про це повідомив президент США Джо Байден під час телефонної розмови з президентом Афганістану Ашрафом Гані, йдеться в повідомленні Білого дому.

Зокрема, мільярд доларів з запитуваної суми передбачено на фінансування афганських ВПС, включаючи поставки літаків. Ще мільярд доларів призначений для закупівлі палива, боєприпасів і запчастин для збройних сил; і 700 млн доларів - на виплату грошового забезпечення афганським військовослужбовцям.

Відзначимо, командир добровольчого полку "Азов" Андрій Білецький зазначив, що сума, яку адміністрація Джозефа Байдена запросила у Конгресу США на підтримку афганських сил безпеки, в 12 разів перевершує заплановану на 2022 допомогу Україні щодо протидії російській агресії. У першому випадку мова йде про $3,3 млрд, у другому - про $255 млн.

"Не за заявами, а за фактами і цифрами військової допомоги можна реально зрозуміти, хто кому союзник і як лідери західного світу розставляють свої геополітичні пріоритети. Українська влада і політики повинні скинути рожеві окуляри наївного єврооптимізму... Колективний Захід не хоче і не буде воювати за Україну або хоча б надавати нам підтримку на рівні Афганістану або Іраку. Нас будуть годувати запевненнями, гарантіями та фінансовими недоїдками з панського столу. Ми повинні прийняти цю жорстку істину і ставати сильнішими з кожним днем. Інакше, рано чи пізно, нас чекає дуже болюче зіткнення з реальністю, якого Україна, як держава, може і не пережити", - зазначив він у своєму телеграмі.

Читайте також: Військова допомога Україні: Німеччина сьомий рік залишається осторонь

Нагадаємо, з квітня США почали виведення військ з Афганістану.

Американський військовий контингент повинен вийти з країни до 11 вересня 2021 року - символічної дати атаки терористів «Аль-Каїди» на вежі Всесвітнього торгового центру. Теракт став найбільшим в історії, за офіційними даними, загинули 2996 осіб, понад шість тисяч постраждали.

У відповідь на атаку США посилили заходи безпеки всередині країни і ввели війська в Афганістан, підозрюючи талібів в приховуванні бойовиків «Аль-Каїди». На сьогоднішній день з 100 тисяч американських військових в Афганістані залишилося близько 3 500, за час місії загинули 2 488 солдатів.

Експерти побоюються, що виведення американських військ з Афганістану дестабілізує ситуацію в регіоні і посилить позиції бойовиків. З іншого боку, виведення військового контингенту дозволить США завершити одну з найбільш затяжних військових кампаній в своїй історії.