На прохання керівництва Міністерства оборони України Велика Британія та Сполучені Штати Америки направляють до Києва військових радників високого рівня для надання сприяння в реформуванні оборонного відомства.
Про це рішення держсекретар оборони Сполученого Королівства Майкл Феллон й очільник Пентагону Ештон Картер повідомили міністру оборони України Степану Полтораку в четвер, 8 вересня, під час зустрічі в Лондоні, де проходить конференція "Діяльність ООН з підтримки миру", повідомляє прес-служба Міноборони.
Найближчим часом до Києва прибудуть чотиризірковий генерал Джон Абизейд, який очолював Центральне командування армії США в 2003-2007 роках, а також колишній командувач сухопутних військ Великобританії генерал Нік Паркер.
Діяльність радників буде спрямована на нарощування темпів реформування українського оборонного відомства та Збройних сил.
Нагадаємо, президент Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді 6 вересня назвав вступ до НАТО стратегічною метою України.
За даними останнього опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, у разі референдуму більшість українців проголосували б за вступ у Північноатлантичний альянс: 78% - за, 17% - проти при явці в 58%.
У листопаді 2015 року президент України Петро Порошенко сказав, що Україні потрібно мінімум шість-сім років, щоб відповідати вимогам для можливого вступу в НАТО.
На сьогоднішній день відносини України і НАТО характеризуються терміном "особливе партнерство", хартія про яке була підписана в далекому 1997 році. З тих пір змінилося дуже багато, навіть в інерційному середовищі світової політики, і ці зміни створюють абсолютно нову атмосферу для взаємин України та альянсу. Докладніше про перспективи членства в Альянсі читайте в матеріалі Миколи Капітоненка "Україна-НАТО: час нових можливостей" у "Дзеркалі тижня. Україна".