UA / RU
Підтримати ZN.ua

США повинні визначити майбутнє України в НАТО - Волкер

США і НАТО повинні дати чітке бачення, як Україні рухатися далі.

Спецпосланець США з питань України Курт Волкер вважає, що США під керівництвом Джо Байдена повинні визначити шлях, по якому Україна і Грузія будуть просуватися в НАТО. Про це Волкер повідомив на IX Українсько-американському форумі в четвер, 17 червня.

За його словами, США і НАТО повинні дати чітке бачення, як Україні рухатися далі.

«Ми повторюємо одне і те ж, починаючи з Бухареста в 2008 році (тоді на саміті Україна-НАТО нашій країні було обіцяно ПДЧ - ред.). Ми говоримо, що Україна буде членом НАТО, ПДЧ необхідно, але не даємо його Україні... Я сподіваюся, що Сполучені Штати вирішать під керівництвом президента Байдена взяти на себе більш значну роль лідера у визначенні шляху, по якому Україна і Грузія будуть рухатися, щоб стати членами НАТО. І (США - ред.) будуть керувати всім цим в Альянсі, працювати з нашими союзниками, щоб у нас знову з'явився імпульс, а не застій, який тривав протягом 13 років», повідомляє "Укрінформ".

Волкер зазначив значний прогрес України у реформуванні армії, однак наголосив на необхідності зміцнення протиповітряної і берегової оборони, протидіючи ворожим безпілотникам.

За його словами, США можуть допомогти вирішити ці проблеми шляхом надання допомоги, а також продажу військової техніки і озброєння. Він нагадав, що Україна витрачає на оборону і безпеку 7 відсотків ВВП.

Волкер також зазначив, що Україна має хороший потенціал національної оборонної промисловості, пріоритетом якої має бути забезпечення війська на фронті.

За його словами, США і НАТО могли б допомогти Україні розвивати оборонну промисловість, щоб вона була «глобально конкурентоспроможною».

Також, на його переконання, Україна потребує посилення цивільного контролю над збройними силами та модернізації Міністерства оборони.

Читайте також: У Кремлі прокоментували можливе надання Україні ПДЧ в НАТО та знову заявили про "червоні лінії"

Як повідомлялося, 14 червня в Брюсселі відбувся саміт НАТО, на якому країни Альянсу підтвердили рішення Бухарестського саміту 2008 року про те, що Україна буде членом НАТО. Генсек НАТО Йенс Столтенберг нагадав про необхідність просування реформ і боротьби з корупцією.

Президент США Джо Байден також заявив про те, щоб отримати План дій щодо членства в НАТО і стати частиною Альянсу, Україні необхідно відповідати критеріям і переконати всіх членів НАТО.

Детальніше про те, чому рішення Брюссельського саміту НАТО - очевидний успіх і така ж очевидна невдача Києва, читайте в статті Володимира Кравченка "В «сірій зоні». Довічно?"