Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала до суду справу колишнього народного депутата від "Народного фронту" Миколи Мартиненка, якому вчора вручили обвинувачувальний акт, та якого підозрюють у заволодінні майном держпідприємства "НАЕК Енергоатом".
"Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою за наслідками досудового розслідування НАБУ скеровано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням колишнього парламентаря Мартиненка М.В., Переломи С.В., Журила Р.М., Сорокіна О.Г., Богданця В.І., Василькова В.О. Обвинуваченим інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України (створення злочинної організації)" - йдеться у повідомленні САП.
Мартиненку та Василькову інкримінують заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між SKODA JS і компанією BRADCREST INVESTMENTS SA, на загальну суму 6 400 777 євро.
Також Мартиненко М., Перелома С., Журило Р., Сорокін О. та Богданець В. обвинувачуються у заволодінні коштами ДП "СхідГЗК" в розмірі 17,28 млн. дол. США шляхом купівлі-продажу уранового концентрату для ДП "СхідГЗК" через австрійську компанію-посередника.
При цьому триває досудове розслідування щодо інших підозрюваних. Зокрема оголошено розшук ще чотирьох фігурантів, двоє з яких – громадяни Австрійської Республіки.
Нагадаємо, 20 квітня 2017 року детективи НАБУ затримали колишнього народного депутата Миколу Мартиненка. Затримання було проведено в рамках розслідування справи про закупівлі ДП "СхідГЗК" концентрату урану через австрійську прокладку. За даними слідства, колишній член парламентської фракції "Народного фронту" Микола Мартиненко є співучасником розтрати понад 17 мільйонів доларів держпідприємства "СхідГЗК".
22 квітня 2017 року Солом'янський районний суд Києва відмовив в арешті колишнього народного депутата Миколу Мартиненка і відпустив його на поруки групи народних депутатів.
У листопаді прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ухвалив рішення про об'єднання кримінальних проваджень про розтрату коштів "СхідГЗК" і "Енергоатому" в одне. Зараз в цьому об'єднаному кримінальному провадженні про підозру повідомлено 11 осіб, з яких 4 знаходяться в розшуку. 20 грудня Мартиненку вручили оновлену кінцеву підозру.