UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справи Майдану: оголошено підозру “беркутівцям”, які почали стрілянину по мітингувальниках

Йдеться про командира роти севастопольського “Беркуту” та його підлеглого.  

Правоохоронці продовжують розслідувати обставини розстрілів учасників мітингів на Майдані Незалежності у 2014 році. Державне бюро розслідувань повідомило про підозру командиру роти севастопольського “Беркуту” та одному із міліціонерів цього підрозділу, які почали стрілянину по мітингувальниках 20 лютого 2014 року, повідомили в Офісі генерального прокурора.

Читайте також: Справи Майдану: екскомандир і троє співробітників кримського "Беркуту" отримали підозру

За даними слідства, командир роти “Беркуту” разом з підлеглими, перебували 20 лютого 2014 року близько 9:00 на вулиці Інститутській в районі пішохідного мосту. Вони виконали наказ вищого керівництва та почали стріляти до мітингувальників з помпових рушниць Форт-500, які були споряджені патронами зі свинцевою картеччю.

Внаслідок цього загинуло троє мітингувальників,  ще троє отримали вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості.

Їхні постріли фактично стали поштовхом до продовження вчинення умисних вбивств мітингувальників. Загалом зранку 20 лютого 2014 року було вбито 48 протестувальників, ще понад 90 отримали вогнепальні поранення.

Читайте також: Суд скасував вирок київському беркутівцю у справі про розгін Майдану

Після розстрілів “беркутівці” повернулися до Севастополя. Під час анексії Криму РФ вони перейшли на бік окупантів.

“Беркутівців” звинувачують у перевищенні влади та службових повноважень, незаконному перешкоджанні організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчиненому службовою особою із застосуванням фізичного насильства, умисних вбивствах трьох осіб та замахах на умисні вбивства трьох осіб (ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365; ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 28, ст. 340; ч. 4 ст. 41, п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115; ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 15 п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115 КК України).

За цими статтями командира севастопольського “Беркута” та його підлеглого можуть засудити від десяти до п'ятнадцяти років ув'язнення або довічного.

Нагадаємо, у березні ексзаступника голови кримського «Беркуту» засудили до 15 років позбавлення волі. Його визнали винним у державній зраді, перевищенні влади та службових повноважень як працівника правоохоронного органу, а також у незаконному перешкоджанні проведенню зборів і мітингів.