Засідання апеляційного суду у справі українського нагвардійця Віталія Марківа, якого звинувачують в загибелі італійського фотографа Андреа Рокелле, пройде в Мілані в четвер, 15 жовтня. У пресслужбі Міністерства внутрішніх справ України повідомили, що в ході засідання адвокати представлять факти того, що в суді м.Павія, який бездоказово засудив Марківа на 24 роки в'язниці, був використаний некоректний переклад слів.
"Через зовсім невірне тлумачення слів Віталія присяжних суду міста Павія ввели в оману, кажучи що Віталій Марків під час прослуховування в камері слідчого ізолятора, нібито говорив про свою пряму причетність до загибелі італійського журналіста Андреа Рокелле", - йдеться в повідомленні.
Як повідомляють в МВС України, аналіз розмови показує що Марків жодним чином не говорив про свою причетність до загибелі Рокелле, а навпаки був щиро обурений спробою італійської юстиції "повісити" загибель італійського журналіста на нього тільки тому, що він був в той день, 24 травня 2014 року, на горі Карачун в 2 кілометрах від місця загибелі.
У пресслужбі також зазначили, що італійська громадська думка по відношенню до Марківа змінюється. Заступник прокурора міста Генуя Енріко Дзуки розкритикував всі і без того слабкі аргументи сторони обвинувачення після докладного аналізу вироку суду Павії. За його словами, вирок в 24 роки позбавлення волі, винесеного присяжними в Слов'янську, мають ознаки не справедливого суду, а "народного судилища":
"Часто не всім зрозуміло, що в кримінальному процесі слабким суб'єктом є обвинувачений, захищений від позову держави проти нього. Щит, який захищає його, полягає в принципі доказового завдання, який повинен довести вину обвинуваченого поза всяким розумним сумнівом. Емпатія до жертви не може взяти верх над цим щитом і стояти в центрі уваги судді. Тиск громадськості і прохання жертв про справедливість створюють напругу і вплив на незалежність судді, проте він повинен керуватися виключно законом, а не пошуком консенсусу. Дехто називає такі процеси "народними" - недолік яких полягає в тому, що обвинувачений входить в зал суду вже як винний. Таке враження маємо, коли читаємо вирок суду Павії у справі Марківа ", - наводить МВС слова італійського прокурора.
У пресслужбі МВС України додали, що міжнародна організація "Репортери без кордонів" закликала до об'єктивного розгляду справи про загибель італійського журналіста Рокелле з урахуванням фактів і доказів невинуватості Марківа про які повідомляється в документальному фільмі, знятому групою італійських і українських журналістів - "Не в тому місті, не в той час ".
Нагадаємо, 30 червня 2017 в Італії затримали старшого сержанта командира відділення батальйону ім. Кульчицького (в/ч 3066) НГУ Віталія Марківа за підозрою в причетності до загибелі фоторепортера громадянина Італії Андреа Рокелле в місті Слов'янськ в травні 2014 року.
Віталій Марків відбуває покарання у в'язниці поблизу Мілана після того, як в липні минулого року суд першої інстанції засудив його до 24 років неволі. Він знаходиться під вартою з дня арешту в Болоньї.
Судові слухання над Марківим тривають вже три роки. В Італії апеляційний процес у справі нацгвардейца Віталія Марківа розпочався 29 вересня.