Адвокати, що представляють інтереси уряду США, погодили "загальні обриси" примирення в справі про конфіскацію активів з екс-прем'єром України Павла Лазаренка, який відбув шість років з дев'ятирічного вироку за звинуваченням у відмиванні грошей, здирництві та шахрайстві, пише Kyiv Post з посиланням на документ, який є в розпорядженні видання.
"Сторони в даний час розробляють угоду про врегулювання, яке після його підписання повинно призвести до ув'язнення в цьому питанні", - йдеться в документі, який цитує видання.
Також йдеться, що в листі від 10 серпня федерального судді США просять на невизначений час відкласти всі поточні терміни по справі, оскільки сторони хотіли б зосередити свою увагу на розробці зазначеної угоди.
Павло Лазаренко був прем'єр-міністром України в 1996-1997 роках. Після конфлікту з президентом Леонідом Кучмою і з початком кримінального переслідування заявив про перехід в опозицію і незабаром втік за кордон. У 1999 році його затримали у США при спробі перетнути кордон за підробленим панамським паспортом. Лазаренко звинуватили у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом. У 2006 року американський суд засудив його до дев'яти років тюремного ув'язнення та 10 мільйонів доларів штрафу. Через шість років Лазаренко вийшов на свободу.
Статки Лазаренка оцінюють у 250 мільйонів доларів. Ці гроші, на які претендує цілий ряд кредиторів, є предметом 15-річного судового розгляду. Україна домагається повернення цих коштів до державного бюджету.
Пізніше в США заявили, що можуть повернути Україні гроші з рахунків Лазаренка, якщо ці кошти будуть використані для фінансування цільових програм під контролем американського уряду.