UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справа кримських вкладів "Приватбанку" обійдеться бюджету у 20 млрд гривень – журналіст

Позиція уряду і політика його невтручання у чвари нині державного банку і ошуканих у 2014 вкладників у результаті дорого обійдеться країні.

Справа кримських вкладів "Приватбанку", яка тягнеться з 2014 року, вже "затягнуло" на два десятки мільярдів гривень і продовжує дорожчати з кожним днем – а український уряд та міністерство фінансів зокрема обрали політику невтручання і роблять вигляд, що нічого не відбувається, пише в своїй статті для DT.UA власний кореспондент видання в Криму Валентина Самар.

"ПриватБанк виявився єдиним із українських банків, котрий не розрахувався зі своїми вкладниками, а керівник його кримської філії мотався до Москви, аби вигідно продати мережу під російський "государственный банк Республики Крым"... Скільки втратили власники кримських та севастопольських депозитів ПриватБанку і де їхні кошти "прокручувалися", тривалий час встановити було неможливо: інформацію та документи старанно приховували як сам банк, так і регулятор та уряд", – нагадує автор.

Підсумково рахунки вкладників у Криму опинилися заблоковані. Гроші з цих рахунків "поїхали" у засіки нікому не відомої компанії "Фінілон", яку у 2017 році взагалі позбавили ліцензії – гроші було передано компанії нібито у рахунок погашення кримських депозитів. Щоправда, гасити їх довелося вже державному "Приватбанку", та й то тільки після судових рішень. І виходить, що платити за все знову пропонують державі – через аферу менеджменту банку, яку, на думку низки експертів, держава просто "проклацала".

Детальніше про кримську аферу "Приватбанку", долю вкладів кримчан, офіційну позицію "Приватбанку" та уряду України читайте в матеріалі Валентини Самар "Від кого ховається страус?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".