UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справа Гандзюк: суд відмовився зменшити розмір застави Мангеру

Раніше Владиславу Мангеру знову вдягли електронний браслет.

Суд залишив розмір застави Мангеру в 2,5 млн гривень

Суд залишив розмір застави Мангеру в 2,5 млн гривень

Шевченковскій райсуд Києва відхилив клопотання адвокатів глави Херсонської обласної ради Владислава Мангера щодо зменшення визначеної йому застави. Про це в четвер, 4 квітня, на своїй сторінці у Twitter повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган.

"Шевченківський райсуд відхилив клопотання захисту Владислава Мангера щодо зменшення застави, яка раніше була визначена в сумі 2 мільйонів 497 тисяч гривень", - йдеться в повідомленні.


Раніше підозрюваному в організації вбивства радниці мера Херсона Катерини Гандзюк Владиславу Мангеру вдруге, за рішенням суду, вдягли електронний браслет та забрали закордонний паспорт. У той же час суд відмовив у зміні запобіжного заходу із застави на утримання під вартою.

11 лютого Владиславу Мангеру вручили повідомлення про підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк. За даними слідства, він не лише замовив вбивство, але й частково організував його.

Суд заарештував Мангера до 3 березня. Наступного дня він вийшов на волю під заставу у 2,5 млн гривень й обіцяв співпрацювати зі слідством, але згодом відмовився свідчити, пославшись на ст. 63 Конституції.

Згодом Шевченківський суд відмовив прокурорам у задоволенні клопотання про продовження арешту Мангеру. 3 березня сплив строк обраного судом запобіжного заходу.

Радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням сірчаної кислоти.

Детальніше про розслідування вбивства Катерини Гандзюк читайте в статті Масі Найєма "Сіре зло" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".