UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справа екcглави "ЦВК ДНР" Лягіна залишається у Києві

Постійні перенесення засідань вже викликали сумніви щодо неупередженості суду.

Справу організатора незаконного референдуму в Донецькій області у 2014 році Романа Лягіна, який був так званим "головою" "ЦВК" підтримуваного Росією збройного угруповання "ДНР", суд залишив в Києві. 27 січня 2020 року Друга судова палата Касаційного кримінального суду Верховного суду розглянула подання щодо направлення матеріалів кримінального провадження за обвинуваченням Романа Лягіна. За результатом розгляду було вирішено залишити подання без задоволення. Таким чином, справу й надалі розглядатимуть в Шевченківському суді, повідомили у культурному центрі "Ізоляція".

Раніше, 17 грудня минулого року, суддя Шевченківського суду намагалась перевести справу на розгляд якомога далі від уваги медіа та громадськості - до Селидова, невеликого міста Донецької області. Попри те, що Лягін знаходиться в руках українського правосуддя з літа 2019 року, розгляд його справи переносився вже кілька разів, розповіли у "Ізоляції".

Постійні перенесення засідань вже викликали сумніви щодо неупередженості суду, зазначають в "Ізоляції". Неприйнятними вважають такі спроби суду й колишні в'язні секретної тюрми "ДНР", яку за сприянням Лягіна започаткували на місці арт-центру ІЗОЛЯЦІЯ.

Роман Лягін — колишній “голова ЦВК” під час проведення незаконного референдуму 11 травня 2014 про самовизначення “ДНР”, який підозрюється у керівництві організацією і проведення фейкового голосування серед мешканців Донецької області, внаслідок якого з'явилася терористична організація “ДНР”. Лягін також був ініціатором захоплення території фонду ІЗОЛЯЦІЯ у Донецьку та причетним до її перетворення на секретну в'язницю “Міністерства Державної Безпеки ДНР”, де людей утримують свавільно, катують та примушують до рабської праці. Твитнуть Поделиться

У червні 2019 році Генеральна Прокуратура і СБУ повідомили про затримання Романа Лягіна. Справу мав розглянути Шевченківський суд міста Києва. Втім упродовж кількох місяців, з липня по грудень 2019 року, суд регулярно переносив слухання матеріалів та вчиняв перешкоди в реалізації потерпілим процесуальних прав. Наприкінці року нарешті відбулося засідання, за результатами якого рішення щодо підсудності справи судді делегували Верховному суду.

Затримали Лягіна у червні 2019 року.

У березні 2019 року в Службі безпеки спростували інформацію про те, що Лягін нібито здався за програмою спецслужби "На тебе чекають вдома". Повідомлялося, що справа щодо заочного обвинувачення Лягіна у держзраді розглядається в суді.

У 2014 році Лягін очолив "ЦВК ДНР", також він був так званим "міністром праці та соціальної політики ДНР". У квітні 2016 року через конфлікт з Олександром Захарченком, який на той момент був ватажком "ДНР", його відправили у "відставку".

Культурний фонд "Ізоляція" в окупованому терористами Донецьку став місцем, де замість фестивалів проводилися допити, замість виступів – тортури, де били, вбивали і гвалтували людей. Детальніше про катування, вбивства, сексуальне насильство і примус ув'язнених до рабської праці читайте у інтерв'ю DT.UAз колишньою ув'язненою: "Ізоляція" - місце болю і страху в Донецьку.