Чиновники Донецької обласної державної адміністрації виступають за встановлення спостерігачами Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ цілодобового моніторингу на Донецькій фільтрувальній станції (ДФС), яка регулярно піддається обстрілам терористів російсько-окупаційних військ, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
Через систематичні обстріли на вдається відновити цивільну інфраструктуру, пошкоджену внаслідок бойових дій на сході України, наголосив перший заступник голови Донецької ОДА Євген Вілінський.
"Через обстріли ми не можемо відновити газопостачання Красногорівки та Мар'їнки. Великі проблеми виникають через обстріли Донецької фільтрувальної станції. Ворог постійно обстрілює об'єкти, які необхідні людям для нормального життя. Страждають від обстрілів як військові, так і цивільні", - наголосив він під час зустрічі з представниками делегації Парламентської асамблеї ОБСЄ на чолі з президентом Георгієм Церетелі.
На думку Вілінського, моніторинг спостерігачів ОБСЄ забезпечить дотримання бойовиками режиму припинення вогню не лише вдень, але й у нічний час. Також моніторингова місія сприяє досягненню домовленостей про дотримання режиму "тиші", необхідного задля відновлення зруйнованої інфраструктури.
Також під час візиту в Донбас делегація ПА ОБСЄ відвідала пункти пропуску на лінії зіткнення та поспілкувалася з місцевою владою. За підсумками візиту Георгій Церетелі пообіцяв "передати далі" інформацію про ситуацію на сході України.
"Бачити все це на власні очі зовсім інша справа. Весь світ та така організація, як ОБСЄ, зацікавлені в збереженні миру, суверенітету та територіальної цілісності України. Інформацію, яку ми побачили і отримали, будемо передавати далі, і вона, безумовно, впливатиме на політичні рішення, які будуть прийматись. Повірте, ми будемо робити дуже рішучі кроки", - зазначив президент ПА ОБСЄ.
Нагадаємо, 17 квітня автобус зі співробітниками Донецької фільтрувальної станції потрапив під обстріл, п'ятеро людей дістали кульові поранення. Поранених доставили до лікарні Ясинуватої, стан одного з них оцінювався як важкий.
18 квітня Донецька фільтрувальна станція призупинила роботу. Через призупинення роботи ДФС без питної води залишилися Авдіївка, Ясинувата, частково Донецьк, селище Червоний Партизан, села Крута Балка та Верхньоторецьке.
22 квітня співробітники ДФС вийшли на роботу у супроводі спостерігачів СММ ОБСЄ, унаслідок чого станція відновила роботу.