Спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ заявляють про перешкоджання їх пересуванню на непідконтрольних Україні територіях.
"Ми часто стикаємося з тим, що люди (на непідконтрольних Україні територіях – ред.) заявляють нам про необхідність мати дозвіл від т. зв. "ДНР". Саме "ДНР" повинна пояснити всім, що такої вимоги немає, і що у спостерігачів є свобода пересування", - сказав заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг на брифінгу в п'ятницю, 18 грудня, у Києві.
Він розповів, що найчастіше дозвіл від "ДНР" у спостерігачів вимагають пунктах пропуску на непідконтрольних владі територіях.
"У нас завжди були такі проблеми, але достатньо одного дзвінка їх керівництву. На цьому тижні всі спроби поговорити з цими людьми не увінчалися успіхом... Якщо така практика не припиниться, спостерігачі не зможуть моніторити відведення озброєнь і додержання режиму тиші. Якщо нас запитають, чому ми не повідомляємо про додержання режиму тиші, розмінування, гуманітарну кризу, я скажу – запитайте людей, які контролюють Донецьк", - підкреслив заступник голови місії.
15 грудня заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг оголосив про розширення місії до 1300 осіб у 2016 році. Крім того, він зазначив, що у спостерігачів відсутній доступ до міждержавного кордону в Луганській області.
Гуманітарна ситуація в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) складається критична - відсутнє світло, газ, вода, у лікарнях гостра нестача препаратів для анестезії.
Останнім часом спостерігачі місії ОБСЄ фіксують зростання порушень режиму припинення вогню в Донбасі. Зокрема, СММ відзначають наявність важкого озброєння на лінії зіткнення, яке повинно бути відведено.
Зазначимо, нещодавно Росія заблокувала затвердження декларації про діяльність СММ ОБСЄ в Україні. Через позицію російської делегації виникли труднощі в утвердженні ряду заключних документів міністерського засідання організації.