UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спостерігачі ОБСЄ поки не можуть підтвердити остаточне відведення важкого озброєння

У зоні АТО продовжується переміщення військової техніки.

Спостерігачі СММ ОБСЄ поки не можуть підтвердити остаточне відведення, переміщення важкого озброєння в зоні АТО триває.

"У перші дні початку цього процесу ми спостерігали активне переміщення важкого озброєння обох сторін. Ми озвучили умови, виконання яких дозволяло б нам підтвердити повний відвід - це інформація про маршрути та місцях зберігання відведеної техніки та забезпечення вільного і безпечного доступу до таких місць. Коли ці умови будуть виконані, і ми, в першу чергу, отримаємо доступ до місць відведення - ми це підтвердимо. На сьогодні ми продовжуємо спостерігати переміщення озброєння", - повідомив спікер СММ ОБСЄ в Україні Майкл Боцюрків.

Спікер також зазначив, що місія не може просто вірити заявам сторін, а повинна переконатися особисто в тому, що відведена техніка залишається на своїх місцях.

"Для того, щоб зафіксувати дотримання режиму припинення вогню ми повинні отримати безпечний доступ в усі населені пункти", - додав він.

Комі того, Боцюрків привітав припинення вогню в Широкіно.

"Вчорашній наш патруль в Широкіно - це тільки перший крок, але такі патрулі повинні тривати, стати регулярними... ми вітаємо вчорашнє припинення вогню даному районі, але закликаємо сторони конфлікту знизити військову присутність, відвести від цього села важке озброєння, забезпечити проїзд громадського транспорту по дорогах району", - сказав спікер.

Читайте також: Росія має намір збільшити вдвічі кількість своїх спостерігачів у місії ОБСЄ в Україні

12 лютого лідери України, Франції, Німеччини і Росії домовилися про припинення вогню на Донбасі з 15 лютого. Мінські домовленості також передбачають відведення важкого озброєння від лінії розмежування.

Україна 13 березня передала місії ОБСЄ список озброєння, відведених від лінії зіткнення в Донбасі з 26 лютого по 7 березня.