У Державному концерні "Укроборонпром" повідомили про брак фінансування з державного бюджету і вимушене відправлення працівників оборонних підприємств у неоплачувану відпустку.
Так, через брак коштів у неоплачувану відпустку будуть відправлені співробітники Львівського бронетанкового заводу, а українські військові в зоні АТО не отримають сучасні танки "Оплот", бронемашини "Дозор-Б" та іншу сучасну військову техніку, відзначають в прес-службі концерну.
"На сьогоднішній день можливості "Укроборонпрому" в кілька разів перевищують можливості державного бюджету України. Так, ми виконали державне оборонне замовлення на 100%, віддали армії все, що вона замовляла. Але давайте говорити чесно: наше держзамовлення в кілька разів менше обсягу коштів, передбачених програмою розвитку ОПК (оборонно-промислового комплексу – ред.) України", - йдеться в повідомленні прес-служби.
На думку співробітників концерну, це свідчить про те, що держава здатна забезпечувати лише мінімальні потреби ОПК, без інвестицій у виробництво і технології. Наприклад, оборонний бюджет Росії становить майже 50 млрд доларів, він більший за весь консолідований бюджету України.
Співробітники "Укроборонпрому" стверджують, що роблять усе можливе для зменшення негативних наслідків від браку коштів і підтримання конкурентоспроможності української "оборонки".
"Інвестиції, спільні підприємства, трансфер технологій, наукові розробки – це ті інструменти, які підтримують конкурентоспроможність нашої "оборонки". Завдяки внутрішнім ресурсам ми самі, без допомоги держави, розробили і запустили виробництво таких новинок, як "Дозор", "Фантом", "Горлиця"", - підкреслюють в "Укроборонпромі".
Фахівці концерну впевнені в тому, що навіть виробництво в Україні гвинтівки М-16 має ряд істотних плюсів.
"М-16 – це не просто гвинтівка. Це спосіб залучити технології, принести в країну гроші, створити робочі місця, масштабувати промислову базу і експертизу наших працівників", - зазначили в концерні.
Не менш важливим для розвитку української "оборонки" є і нарощування експорту, який, в свою чергу, допоможе озброїти українську армію.
"Кожен проданий на експорт танк – це кілька танків для нашої армії. Цю просту аксіому повинні запам'ятати всі. Експорт дозволяє нам масштабувати виробництво, вкладати кошти в нові верстати, навчати людей, піднімати їх експертизу. Критикувати його можуть тільки неуки і відверті вороги української незалежності", - додали в прес-службі "Укроборонпрому".
Нагадаємо, раніше "Укроборонпром" презентував стратегію реформування ОПК України. Вона передбачає чіткі та послідовні дії: корпоратизацію, кластеризацію, аудит, захист технологій і запуск платформи розвитку інновацій.
У рамках запропонованої стратегії "Укроборонпром" планує створити п'ять кластерів із можливістю залучення приватних компаній. Підприємства будуть структуровані за видами озброєння та військової техніки: авіація; бронетанкова техніка, суднобудування і морська техніка; радіолокація, радіозв'язок, РЕБ; високоточна зброя та боєприпаси. За такою схемою вже створено перший авіабудівельний кластер – Українську авіабудівну корпорацію на базі корпорації "Антонов".
Детальніше про злам існуючих правил виходу українських підприємств на світовий ринок зброї читайте в матеріалі Валентина Бадрака "Експорт зброї" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".