UA / RU
Підтримати ZN.ua

Співробітника СБУ затримали за підозрою в торгівлі амфетаміном: фоторепортаж

За даними слідства, наркоторговці розповсюджували амфетамін через "закладки".

© СБУ
© СБУ
© СБУ
© СБУ
© СБУ
© СБУ
© СБУ
© СБУ
© ДБР
© ДБР
© ДБР
© ДБР
© ДБР

У Києві затримали групу з чотирьох осіб, яких підозрюють у незаконному виготовленні і продажу амфетаміну. Один із затриманих є співробітником Служби безпеки України. Операцію провели співробітники Державного бюро розслідувань за оперативної підтримки Головного управління внутрішньої безпеки СБУ, повідомляють пресцентри двох відомств.

За даними слідства, з березня по травень підозрювані займалися виготовленням і продажем психотропних речовин. Для цього вони обладнали чотири нарколабораторії в квартирах і гаражах. Покупців знаходили за допомогою особистих зв'язків і знайомств у кримінальних колах, а також через інтернет-месенджер. Амфетамін поширювали за допомогою "закладок" у Києві та області, або ж відправляли через поштові сервіси до інших регіонів.

ДБР оцінює щомісячний обсяг продажів речовини у 5 і більше кг. За даними СБУ, лабораторії виготовляли близько 20 кг амфетаміну на місяць, а його вартість на чорному ринку – близько 2 млн гривень.

Під час обшуків правоохоронці вилучили лабораторне обладнання і понад 3 кг прекурсорів, а також реактиви, зброю, наркотики та психотропні препарати.

22 травня слідчі ДБР затримали співробітника СБУ, який купив амфетамін для перепродажу. Під час обшуку в його автомобілі виявили більше 100 г речовини.

Затриманому СБУшнику і трьом цивільним особам оголосли підозру. Їм інкримінують незаконне виробництво і збут наркотичних речовин в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу). Суд взяв усіх чотирьох під варту.

Якщо провину підозрюваних доведуть у суді, їм загрожує від 9 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також: Єврокомісія схвалила переговори щодо вступу двох країн до ЄС

У жовтня 2019 року ДБР затримало в Житомирській області поліцейського, підозрюваного в торгівлі наркотиками. За даними слідства, начальник одного з секторів протидії наркозлочинності обласного управління поліції організувала розповсюдження наркотиків на території одного з районів Житомирської області: продавав наркотики і сировину розповсюджувачам для подальшої реалізації.