UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спільник Крисіна дав свідчення проти другої людини в ієрархії "тітушок"

Сергій Чемес визнав провину, отримав три роки позбавлення волі і розповів суду про дії своїх колишніх "колег".

Засуджений керівник "тітушок" Сергій Чемес дав свідчення проти ще одного "бригадира" Олександра Волкова. Чемес, який за даними слідства був "правою рукою" засудженого Юрія Крисвна, визнав свою провину в перешкоджанні мирним акціям під час Революції Гідності і співучасті в нападі на журналіста В'ячеслава Веремія, уклав угоду зі слідством і дав свідчення проти інших учасників злочинної групи. Чемесу надали державну охорону, повідомляє "5 канал".

У середу, 21 листопада, він підтвердив свої свідчення в ході судового засідання, де розглядається справа Олександра Волкова, обвинуваченого в організації викрадення активістів Юрія Луценка та Юрія Вербицького. Тіло Вербицького зі слідами тортур виявили в лісі в Бориспільському районі 22 січня 2014 року.

Чемес повідомив, що кримінальну піраміду, якій підкорялися "бригади" "тітушок" очолював кримінальний авторитет Олексій Чеботарьов, який також контролював контрабанду алкоголю і сигарет в роки президентства Віктора Януковича. А Волков був другою людиною в цій ієрархії.

За словами Чемеса, 20-22 січня 2014 року він тричі бачив Волкова, і той роздавав вказівки координаторам "тытушок". 20 січня він наказав їм у групах по 10-15 осіб перехоплювати майданівців і відправляти до офісу Чеботарьова. Наступного дня було озвучено інше завдання: зібрати 400 найманців і виставити їх на в'їздах до Києва на одеській, бориспільській, житомирській і чернігівській трасах, щоб не пустити активістів до столиці.

Захист Волкова назвав показання Чемеса неправдивими. Звинувачення, в свою чергу, вважає, що угода засудженого зі слідством дає свої результати.

У червні Апеляційний суд Києва засудив раніше судимого Юрія Крисіна до п'яти років позбавлення волі у справі про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія в 2014 році. Суд визнав Крисіна винним у злочині, передбаченому ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу (хуліганство) і скасував вирок суду першої інстанції від 22 грудня 2017 року.

Нагадаємо, 22 грудня 2017 року Шевченківський райсуд Києва засудив Крисіна до чотирьох років позбавлення волі умовно, звільнивши від покарання з випробувальним терміном у два роки. Крисін у суді визнав свою провину в хуліганстві та нанесенні тілесних ушкоджень, однак він заперечує, що умисно вбив журналіста В'ячеслава Веремія.

В'ячеслав Веремій був убитий озброєними титушками в Києві в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року під час Революції Гідності.

Група кримінальників під керівництвом раніше судимого Юрія Крисіна, відомого в кримінальних колах як "Шафа", "Шрек" і "Щур", зупинили вибухпакетом таксі, в якому журналіст їхав з Майдану, витягнули його з машини і почали бити палицями і бейсбольними бітами. Один з "тітушок" вистрілив в Веремія з пістолета, після чого побиття продовжилося.

Під час слідства Крисін визнав, що отримав від кримінального авторитету Армена Саркісяна ("Армена Горлівського") 20 тисяч доларів для організації терору проти учасників Євромайдану. "Тітушки", якими він керував, отримали на руки по тисячі гривень.

До Апеляційного суду Києва надійшли клопотання про ооскарження вироку.

Крім того, в Дарницькому суді розглядається кримінальна справа про викрадення та катування учасників Євромайдану "тітушками" Крисіна, а у Солом'янському – справа про стрілянину на автозаправці "Народна" в травні 2016 року. За даними слідства, перебуваючи під домашнім арештом, Крисін скоїв розбійний напад на заправку і поранив з травматичного пістолета її співробітника.

Докладніше про судовий процес над організатором "тітушок" Юрієм Крисіним читайте в матеріалі адвоката Євгенії Закревської у DT.UA.