UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спецв’язниці для «кримінальних авторитетів» в Україні: якими вони будуть і коли запрацюють

«Злодії у законі» мають відбувати покарання в закладах із посиленою охороною через свій негативний вплив на інших злодіїв та адміністрації в’язниць

В Україні готують до відкриття у 2022 році дві в’язниці для ізоляції «кримінальних авторитетів» та «злодіїв у законі», повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в ефірі телеканалу «Дом».  

«Злодії в законі» небезпечні через свій великий вплив не лише на інших злочинців, а й на адміністрацію в’язниць.

«Потрібно створити спеціальні умови, спеціальний режим, за якого вони просто не зможуть цього робити. З одного боку — посилені технічні засоби, наприклад, глушильна апаратура з мобільним зв'язком. Вона стоятиме поки в окремих колоніях, оскільки на всі 109 установ ми поки не маємо коштів. Тому починаємо з найнебезпечнішого сегмента “злодій у законі”» , — каже Висоцька.

У таких в’язницях буде камерний, ізольований тип утримання, а не просто «гуртожиток».   Там буде працювати відеоспостереження, відеозв'язок та відеореєстратори для персоналу, щоб уникнути конфліктів. 

За словами Висоцької, наразі Мін’юст разом з Міністерством внутрішніх справ працюють над пошуком таких злочинців і над процесуальним супроводом, щоби притягувати їх за це до відповідальності. 

Читайте також: Три роки ув’язнення за підробку COVID-сертифікатів: уряд підтримав відповідний законопроєкт

«Працюємо над тим, щоби створити в Україні хоча б дві установи з таким спеціальним статусом, і пропрацювати всі технічні засоби, опрацювати емоційний, психологічний стан персоналу в таких установах, підготувати всю команду до роботи з такими суб'єктами, щоб і їх намагатися ресоціалізувати. Ми розраховуємо на те, що будемо готові прийняти перших засуджених за такою статтею вже наступного року», — сказала заступниця міністра.

У липні Міністерство юстиції оприлюднило рейтинг якості українських в'язниць. Рейтинг складали за показниками, зокрема, фінансової діяльності, кадрового забезпечення, безпеки/режиму, соціально-виховної роботи, умов утримання, дотримання прав людини та охорони здоров'я.