На тлі пандемії, коли люди обмежені в пересуванні, на сході України почастішали обстріли, які призвели до жертв, в тому числі серед дітей. Спалах насильства ще більш ускладнила життя для 430 тисяч неповнолітніх українців, повідомили в ЮНІСЕФ.
"Тільки в перший тиждень травня в результаті обстрілу шестеро дітей отримали поранення, перебуваючи вдома. Серед постраждалих – три дівчинки: дві сестри семи і десяти років і яка гостювала у них подружка. Всі троє отримали важкі поранення", – наголошується у доповіді, яку цитує Центр новин ООН.
загалом, за минулі тижні на сході України в результаті конфлікту постраждало десятеро дітей. Це в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Крім того, з початку року дев'ять разів були обстріляні школи, причому п'ять нападів були здійснені тільки в квітні. В результаті одного з таких інцидентів поранило осколком снаряда 14-річну дівчинку.
Разом з тим, в ЮНІСЕФ висловили тривогу у зв'язку з тим, що в період пандемії обстріли не вщухають. Як і скрізь в Україні, у східних регіонах діють карантинні заходи. При цьому багато дітей, які живуть у населених пунктах уздовж лінії зіткнення, не можуть навчатися дистанційно з-за проблем з інтернетом і відсутністю відповідного обладнання.
У зв'язку з цим ЮНІСЕФ довелося розширити свої операції в східних регіонах України. У співпраці з Міністерством освіти і науки дітям допомагають налагодити онлайн-навчання і впоратися зі стресом в умовах карантину.
Раніше повідомлялося, що в Донецькій області правоохоронці затримали чотирьох осіб, підозрюваних у незаконному збуті наркотиків. Слідство вважає затриманих організованою злочинною групою, повідомили в Національній поліції.
Слідство встановило, що жителі міста Українськ у віці від 29 до 43 років продавали канабіс і містять наркотичні медичні препарати (трамодол, псевдоефедрин, залдіар). Головою групи в поліції називають найстаршого члена.
За грам марихуани вони брали близько 100 гривень, а за блістер таблеток - 400 гривень. Середній місячний дохід торговців поліція оцінює в 1,5 млн гривень.