В Чернівецькій області зафіксовано спалах захворюваності на кір - у селі Рукшин захворіли одразу 45 дітей віком від 7 до 17 років і вагітна вчителька, повідомляє ТСН із посиланням на заступника головного лікаря Хотинської центральної районної лікарні Аллу Яковенко. Більшість хворих лікується амбулаторно, восьмеро дітей шпиталізовані у стані середньої тяжкості.
"Наймолодші - це діточки першого класу, і найстарші – це 11 клас. Це лихоманка, це головний біль, це ознаки кон'юнктивіту, блювота та загальна слабкість", - розповідає журналістам Алла Яковенко. До лікарні з важкою формою захворювання також потрапила вагітна вчителька Рукшинської школи.
Переважна більшість дітей, які захворіли, не мала щеплень від кору. Вперше захворювання на кір у школі Рукшина було зафіксовано у вересні, кількість хворих поступово збільшувалася, проте на карантин її закрили лише після останнього спалаху захворюваності на ГРВІ. Загальна кількість учнів, які хворіють або хворіли на кір, перевищує 100 осіб.
"Захворів вперше хлопчик з першого класу. Він був в гостях у Путильському районі, згодом ми дізнались, що той район страждає від спалаху кору. 23 роки працюю директором школи, я не пам'ятаю такого випадку, такого спалаху на захворюваність на кір", - наголошує директор Рукшинської школи Сергій Шишковський.
Загалом від початку року від ускладнень кору померло 14 людей: десятеро дітей і четверо дорослих. У міністерстві нагадали про те, що кір є небезпечним і дуже заразним вірусним захворюванням, ускладнення якої можуть призвести до загибелі. Ліків від кору не існує, захистити від хвороби може лише вакцинація. Тож діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику.
Зазначимо, це вже не перший спалах кору від початку осені. Раніше повідомлялося про масові захворювання учнів навчальних закладів Вінницької, Львівської та Івано-Франківської областей. Зазвичай більшість з них не мають щеплень від кору.
Через спалах захворювання в Україні у МОЗ вирішили змінити нормативно-правову базу, щоб дорослі в групі ризику могли робити безкоштовні щеплення від кору вакцинами, закупленими на національному рівні.
Навесні в Україні було зафіксовано новий спалах кору. На Закарпатті було відзначено 94 випадки захворювання за тиждень, на попередньому тижні – 117 випадків. Проте вже на початку липня захворюваність на кір в Україні пішла на спад.