UA / RU
Підтримати ZN.ua

Соціологи розповіли, скільки українців планують майбутнє своїх дітей в Україні, якщо загроза війни залишиться

Серед мешканців сходу України помітно вище бажання планувати майбутнє дітей та онуків за кордоном, незалежно від розвитку подій.

Лише близько половини українців планують майбутнє своїх дітей чи онуків в Україні, якщо зберігатиметься загроза війни. Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) на замовлення CASE Україна.

Зокрема, в разі продовження війни так, як зараз, лише 42,9% жителів України планують майбутнє своїх дітей та онуків в Україні.

За даними дослідження, в разі перемир’я і відкладення війни на потім, 54,7% українців розглядають майбутнє своїх дітей та онуків в Україні.

За умови, якщо влада РФ зміниться на демократичну, 76,8% українців згодні планувати майбутнє дітей та онуків в Україні.

Крім того, згідно з дослідженням соціологів, на планування майбутнього українців приблизно однаково впливає як вступ України до НАТО чи отримання більш вагомих гарантій безпеки (85,1%) так і капітуляція та роззброєння РФ (84,5%).

Соціологи зазначають, що жінки висувають дещо більші вимоги до безпеки, ніж чоловіки. Зокрема, в разі встановлення перемир’я 57,1% чоловіків згодні планувати майбутнє дітей чи онуків в Україні, у порівнянні з 52,7% жінок.

Що далі на Захід, то менший зв’язок між небезпекою і плануванням майбутнього в Україні, зазначають соціологи.

Для прикладу, у разі продовження війни, майбутнє дітей та онуків в Україні планують 34,8% мешканців Сходу, 38,8% мешканців Півдня, 44,6% мешканців центральних і північних областей та 48,5% мешканців західної України.

За даними дослідження, серед мешканців східної України помітно вище бажання планувати майбутнє дітей та онуків за кордоном, незалежно від розвитку подій. Зокрема, про такий намір заявили 4,3% мешканців Сходу, 1,8% мешканців Півдня, 1,5% мешканців Центру, а також 1% мешканців Заходу.

КМІС

Читайте також: Кількість українських біженців у Європі - близько 5 мільйонів людей - ООН

Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології з 3 по 18 травня 2022 року на замовлення CASE Україна. На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2 тисячі респондентів у віці 18 років і старше, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.