Не всі компанії, які у Києві надають містянам можливість складати сміття в різні контейнери - для пластику, скла, паперу тощо - справді відвозять його на сортувальні станції, після яких, наприклад, пластик, який розкладається 400–500 років, можуть переробити і врятувати грунти і води країни від отруйного забруднення.
Куди прямує відсортований пластик з контейнерів компаній «Сільпо», METRO, NOVUS, McDonald's, WOG, а також комунального підприємства «Київкомунсервіс», перевірили журналісти видань Texty і Hromadske.
Для експерименту взяли сім непрозорих пляшок, помістили всередину кожної GPS-трекер і вкинули в спеціальні урни для пластику від тих компаній (дві пляшки відправилися перевіряти роботу «Київкомунсервіса» за різними адресами).
Водночас до компаній спрямували запити: куди саме вони відвозять відсортоване сміття? «Київкомунсервіс» відповів, що відвозить таке сміття до сортувальних станцій «Володар Роз» та «Еко-Сток», METRO та McDonald's відповіли, що їхнє роздільне сміття забирає «Обухівміськвторресурси», інші запит проігнорували.
За 10 днів розташування змінили п'ять із семи датчиків.
- У пляшці, що потрапила в контейнер McDonald's, зник сигнал.
- Трекер на заправці WOG там і залишився, поки не розрядилася батарея.
- Пляшки із датчиками з контейнерів «Сільпо», METRO та NOVUS приїхали до села Підгірці Обухівського району — на найбільший в Україні полігон твердих побутових відходів №5, де сміття не сортують і не переробляють.
- Лише дві пляшки поїхали у правильному напрямку - ті, які викинули у «дзвіночки» Київкомунсервіса - на сортувальну станцію «Еко-Сток».