UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сьогодні в Україні відзначають Тетянин День

На свято не можна відмовляти у допомозі нужденним.

25 січня християни відзначають Тетянин день, коли вшановують пам'ять святої великомучениці Тетяни Римської, яка віддала власне життя за віру. Цього дня існують деякі традиції та заборони, яких варто дотримуватися.

Історія свята

Тетяна походила з відомої християнської сім’ї, а її батько був консулом. Вона жила у Римі в III столітті. Дівчина вирішила своє життя присвятити вірі та Христу, тому не виходила заміж.

Одного разу Тетяну схопили та змусили поклонитися ідолу Аполлона. Вона помолилася Сину Божому і статуя, а також частина храму, були зруйновані. Під руїнами храму загинуло багато людей, а біс, що мешкав в ідолі, втік.

Юну Тетяну знову схопили та піддали жорстоким тортурам, але сліди від них зникли з її тіла. Потім на молитву Тетяни з’явилися чотири ангели, а з неба до неї звернувся голос. Мучителі дівчини були уражені чудесами та увірували в Ісуса Христа.

Від Тетяни знову суддя вимагав поклонитися ідолам, але вона відмовилася. За це дівчину закрили у храмі Зевса на два дні. Коли на третій день до храму увійшли жерці, вони побачили зруйновану статую ідола. Після цього Тетяну та її батька усікли мечем.

Читайте також: Обрізання Господнє: традиції святкування

Традиції Тетяниного дня

Віряни в цей день йдуть до церкви, де відбувається святкове богослужіння на честь великомучениці Тетяни. Також на свято можна поставити свічки та помолитися за успіхи у навчанні, оскільки святу Тетяну вважають покровителькою учнів.

На свято господині пекли круглу хлібину, що мала вигляд сонця. Кожний член родини відламував шматочок цього обрядового хліба, щоб вяти частку сонця.

Дівчата у День Тетяни робили маленькі китиці з ганчірок і пір’я та ставили їх у «бабин кут» у хаті того хлопця, який подобався. Вважалося, що дівчина точно вийде заміж за цього хлопця, а їх подружнє життя буде щасливим.

Цього дня заведено допомагати нужденним та робити добрі справи.

Також 25 січня всі жінки, яких звати Тетяна, святкують іменини.

Що не можна робити на свято

Не можна залишати безлад у хаті у День Тетяни – необхідно навести порядок заздалегідь, щоб не накликати біду.

На свято не слід конфліктувати, сперечатися, сваритися та з’ясовувати стосунки.

Заборонялося прати, шити, вишивати та займатися рукоділлям цього дня.

У Тетянин день не можна відмовляти у допомозі тим, хто її потребує.