Сьогодні, 29 серпня, відзначається День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
День встановлений "на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві", згідно з указом президента від 23 серпня 2019 року.
На ці серпневі дні 2014 припав пік Иловайской трагедії, коли в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення, пише Укрінформ.
Бої за важливий стратегічний об'єкт Донбасу - місто Іловайськ - тривали з середини серпня. Українським військовим майже вдалося відвоювати місто, але тут втрутилася російська армія.
В ніч з 23 на 24 серпня 2014 відбулося масштабне пряме вторгнення збройних сил країни-агресора на територію України. У плани Москви не входило здавати важливий стратегічний пункт, тому вона кинула проти української армії свої регулярні війська. На момент вторгнення сили ЗС РФ складалися з дев'яти батальйонно-тактичних груп: 3500 осіб особового складу, до 60 танків, до 320 БМД (БМП), до 60 гармат, до 45 мінометів і 5 протитанкових ракетних комплексів.
24-25 серпня батальйони МВС України "Дніпро-1", "Миротворець", "Світязь", "Херсон", "Івано-Франківськ", Нацгвардії "Донбас" та сили сектора "Б" потрапили в оточення ворога.
28 серпня положення наших військових стало критичним. Між керівництвом АТО і Генштабом ЗС РФ відбулися переговори про надання гарантій безпечних гуманітарних коридорів для виходу з оточення українських військових за узгодженими маршрутами.
Путін 29 серпня запропонував підконтрольним Росії незаконним збройним формуванням відкрити для українських військових гуманітарний коридор, по якому б вони могли вийти з оточення. Насправді путінський "зелений коридор" виявився дорогою смерті в якому загинуло чимало українських військових.
Протягом цих років тривають дискусії, і ведеться слідство у цій трагедії. Дані про втрати розрізняються і сьогодні. Так, за офіційними даними, під час Иловайской операції і подальшого розстрілу в так званому зеленому коридорі 366 українських вояків загинули, 429 - отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 - потрапили в полон.
У День пам'яті захисників України приспущені Державний Прапор України на будинках органів влади, державних підприємств, установ і організацій.
29 серпня о 10:00 оголошена загальнонаціональна хвилина мовчання в пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. На час хвилини мовчання буде зупинена робота в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях (крім тих, де становленні безперервний режим роботи), рух громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів.
29 серпня о 12:00 на площі біля Михайлівського Золотоверхого собору заплановано проведення меморіального заходу, присвяченого Дню пам'яті захисників України.
З 29 серпня по 1 вересня на Михайлівській площі буде працювати фотовиставка "Іловайськ. Спогади. 2014".
О 13:00 відбудеться онлайн-марафон, присвячений пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України "Доба пам'яті".
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков звернувся сьогодні до українців з нагоди Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
"Україна пам'ятає і завжди пам'ятатиме своїх героїв. Ми мріємо про завершення війни на Сході України, сподіваємося, що кожен воїн повернеться живим до своїх близьких, і нарешті на всій нашій території запанує мир. Але з кожним новим днем ми зобов'язані також тим, хто вже не повернеться з цієї війни. Вдячні тим, хто загинув, захищаючи Україну. Світла пам'ять, вічна шана і безмежна вдячність! ", - йдеться в зверненні Разумкова на сторінці Верховної Ради в Facebook.
Разумков підкреслив, що з 2014 року Україна знову змушена боротися за свободу і суверенітет ціною життів військовослужбовців, добровольців - героїв, які стали на захист Батьківщини і її територіальної цілісності.
"Довгоочікуваний режим тиші, який ми маємо сьогодні - це хороший знак, але не привід забувати, скільки життів було втрачено за ці шість років боротьби на Сході", - зазначив спікер ВР.
29 серпня в Донбасі зберігається режим припинення вогню.
Кабмін працює над розробкою дорожньої карти стратегії реінтеграції Донбасу. На думку уряду, така стратегія буде передбачати український підхід до поняття «особливий статус» регіону, для того щоб трансформувати там інвестиційний клімат і реалізувати нову економічну модель на регіональному рівні. Але якою має бути економічна політика держави, щоб регіони не хотіли відділення? Подробиці в матеріалі "Ліки від сепаратизму".