Національна служба охорони здоров’я закликала дбати про свій внутрішній стан, особливо під час війни, та нагадала, що 10 жовтня – День психічного здоров’я.
В НСЗУ нагадали, що у Програмі медичних гарантій передбачений широкий перелік послуг при розладах психіки: “Доступні ліки”, допомога лікаря-спеціаліста, стаціонарна та мобільна психіатрична допомога.
«Не соромтеся звертатися за допомогою – для цього не потрібне направлення, а візит оплачує НСЗУ», - заявили у відомстві
Так, психологічну допомогу українці можуть отримати у сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Зокрема сімейний лікар може провести первинний скринінг на наявність розладів психіки та поведінки і за потреби направити до психіатра.
Також проконсультуватися у психіатра можна безоплатно і без направлення. Для цього потрібно звернутися будь-який медичний заклад, який за договором з НСЗУ надає амбулаторну допомогу та має в штаті лікаря-психіатра.
У психіатра безоплатно можна отримати такі послуги:
- психіатричний огляд та допомога;
- індивідуальний план лікування;
- рецепт на препарати при розладах психіки та поведінки, які включені в “Доступні ліки”.
В програму “Доступні ліки” для людей з розладами психіки і поведінки включено 30 торгових назв препаратів. З них 13 – повністю безоплатні. Завдяки програмі реімбурсації безоплатно або з незначною доплатою ліки можна отримати ліки при:
- посттравматичному стресовому розладі;
- депресії;
- невротичних розладах;
- афективному розладі;
- шизофренії.
Спочатку рецепт на ці ліки виписує психіатр після складання плану лікування, а подальші рецепти можна отримувати і у сімейного лікаря.